| miauu a întrebat:

Credeti in farmece, vraji?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Niciodata. Te sfatuiesc sa crezi doar in tine si in Dumnezeu. Niciodata in puterea malefica a altcuiva. De exemplu: cum poti tu sa iti imaginezi ca o persoana, care nu te cunoaste prea bine, dar te uraste pentru ca esti frumoasa, bogata, desteapta etc... iti poate face rau mergand la cineva care invoca cateva cuvinte fara sens contra ta? In primul rand, Dumnezeu exista, si El nu asculta nicio invocatie a unui om de nimic, si pe deasupra malitios. Cum crezi tu ca noi putem schimba destinul, daca noi nu suntem siguri in ceea ce ne priveste pe noi insine decat pe aceasta clipa in care respiram, si niciodata pe cea urmatoare. Te sfatuiesc sa uiti de aceste legende si sa incetezi sa mai dai bani la aceste hoate. Daca esti inteligenta, incearca sa inveti macar o rugaciune.

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu straight face Nu cred straight face
Sunt numai aiureliwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poate sunt dar eu nu cred in asa ceva.

mira
| mira a răspuns:

Nu! De trei ori Nu!

| madalicious a răspuns:

S-a mai pus aceasta intrebare.

Si dau acelasi raspuns. Farmecele si vrajile sun o prostie! Nu exista asa ceva.

@rebela cei care fac ca serpii in biserica vor doar sa atraga atentia si doar se prefac.

| miauu explică:

Da mei sunt aiureli...
dar am vazut oameni acre i9n timpul slujbei la biserica fac ca serpii..etc...alea ce inseamna?

| miauu explică:

Nui adevarat ca se prefac, eu am fost la un schit.de pe langa suceava si chiar o prietena de familie facea ca serpele facea podu din picioare fara sa-si dea seama...se zbatea...
iar intr-o zi o venit la mine...era vineri si mama facea peste prajit.si o mancat si ea... iar inainte o inceput sa i se schimbe ochii si vorbea cu o voce de barbat groasa

| wannabe a răspuns:

Da cred
farmecele si vrajitoriile chiar exista
iar cei care sustin ca fac magie alba ei fac magie neagra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar ma repet in sensul asta. S-a stabilit deja de stiinta ca sint oameni cu puteri, pe care altadata le-am avut toti, telepatice.Se trimit unde tahionice pentru neutralizarea vointei cuiva. S-au folosit intens NASA de asa ceva.

| licurici_8787 a răspuns:

Sa zicem la jumate. da si nu. cu toate ca am avut cunostinte care au avut ceva tangente cu vrajile... dar pe alta parte mi se pare o porcarie totala.