| cnaibig a întrebat:

Credeti in farmece, vraji?!

Răspuns Câştigător
| InnocentSmile a răspuns:

Da cred pentru ca exista! si au avut ghinionul de a fii fermecati [parintii si fratele meu care acum este bolnav(bolnav in sensul ca a avut accident de masina si are tetrapareza, scolioza, nu mai are partea dreapta a creierului! si multe alte probleme]
uite un sfat: nu te certa cu nimeni nici tu nici parintii tai, incercati sa fiti prietenosi cu toata lumea pe care o intalniti si mai presus de toate fiti credinciosi[caci cu credinta si multa rugaciune sunteti paziti si feriti de asa ceva]
numai bine iti doresc:*

6 răspunsuri:
| Ruxuletz a răspuns:

Nu,vrajile,farmecele si etc... fac parte dintr-o credinta falsa,de aici se spune ca oamenii care cred in asta nu cred cu tot sufletul in Dumnezeu, la fel si cu superstitiile,celor care cred li se indeplinesc supersitiile, celor care nu cred, nu.

| EllaEllii a răspuns:

Buna, Biaa!
Eu sincer NU.
Daca mâine ți-ar apărea un cos pe frunte, ai crede ca e o vraja?

| Madeleine94 a răspuns:

Nu.chiar daca ele exista nu trebuie sa crezi in ele.in plus vrajile nu se ating de persoane cu credinta(nu zic sa fii foarte credincioasa)ele ii cuprind pe cei care sunt mai putin credinciosihappy

| lolly_3072 a răspuns:

Pentru ce?
ca sa ne speriem ca ne blesteama unu pe strada ca ne'am uitat urat la el?
sunt numai niste spuse si nespuse.winking
sincer.
nu; ti mai bate capul cu asa cevabig grin
nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te fereasca Dumnezeu, sper sa nu ai de a face cu ele; pot face mult rau.Numai bine.