| anonim_4396 a întrebat:

Cum aleg mărimea la chiloții tanga? Este pentru prima oara când îmi voi cumpăra (îmi voi comanda de pe un site) și nu știu la ce mărime ma încadrez.
O sa para ciudat dar i-am probat lenjeria mamei mele(peste lenjeria mea) și vreo 3 de la mărimea l mi-au venit mine, unul de la m ma strângea (deci s-ul nu cred ca o să-mi vina) și mai erau uni mai mari dar nu mai avea eticheta aia și nu știu ce mărime avea.

Ma gândesc ca lenjeria tanga e ca și la pantaloni adică de exemplu ai aceeași mărime la 2 perechi de pantaloni diferiți dar îți vin altfel pe picioare(eu la pantaloni port s, ca sau mărimea 34-36, depinde) deci l la lenjeria intima nu e prea mare, nu? Mama clar are fundul mai mare decât al meu dar mi-au venit bine aceea cu mărimea l insa instinctul îmi zice ca nu o sa fie ok mărimea l dar nu știu ce sa zic...

1 răspuns:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

M cred. Daca iti spune si instinctul asta... Totusi trebuie sa te gandesti ca tu i-ai luat peste, deci in realitate ti-ar fi putin largi. Dar depinde si cu cat te strangea acel M.