| Dismally a întrebat:

Cum ar arata paradisul pentru voi? happy Nu ma refer la cel biblic, ci la cel pe care il putem gasi aici, pe Pamant.

74 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ai văzut peisajele alea de prin lume de îți taie răsuflarea?
Aia e.

| Dismally explică (pentru Catrice):

Pai care? Sunt multe si foarte diferite intre ele big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Oriunde e multa vegetație și sălbăticie, acolo îmi fac o căsuță cu terasa unde sa stau și să citesc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O casa undeva in natura racoros, un caine, niste pisici, vreo 4 gaini si internet de viteza mare.

| SilentRain a răspuns:

Salariul fara impozite ironic de mari, oamenii cu bun simț
O bucățică de om doar pentru mine, copilăroas și matur tot o dată, si sa iubească muzica

| Dismally explică (pentru Catrice):

Ce fel de carti preferi? happy

| Freya1 a răspuns:

E căsuța drăguță cu geamuri mari pe care sa privesc soarele, ploaia, ninsoarea dintr-un pat mare (priveliștea sa fie din natura).O piscină la înălțime in care sa ma pot balaci.O viata normala cu siguranta financiara. Iubitul meu langa mine evident.Cativa căței...

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Ce faci cu 4 gaini? big grin

| Dismally explică (pentru SilentRain):

De ce o bucatica si nu unul intreg? big grin

| Dismally explică (pentru Freya1):

Fara pisici? sad

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Sa imi aruca aminte de casa parinteasca ^_^
Si ca ma relaxeaza sa le vad, cum isi duc ele viata asa... linistite, proaste si fara nici macar o singura grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradis nu există pe Pământ... poate doar frânturi de Paradis. Pentru mine...acele momente când mă rog, cânt și învăț din Biblie împreună cu cei ce Îl iubesc pe Hristos. Sau când sunt la masă cu familia mea și ne simțim bine, povestim. Și sigur va fi o frântură de Paradis și relația cu soțul meu, viitorul. Cel puțin vreau să mă lupt, cu ajutorul Lui Dumnezeu, să fie. Vreau să îl iubesc așa cum merită.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Frumos happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Dar tu, persoana nemuritoare, ce raspuns ai avea la propria intrebare? big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Fantasy,sf...d-asta care nu îți zic de sânge la fiecare pagina sau te îndoapă cu romantism la fiecare paragrafhee hee

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Pentru a-ti iubi sotul nu cred ca ai nevoie nici de ajutorul lui dumnezeu si nici nu ar trebui sa lupti pentru asta. Adica nu ar trebui sa fie un efort sa-l iubesti pentru ca in acest caz nu mai este iubire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Uite, uneori este nevoie de efort. Motivul? Va fi un om imperfect. Și asta categoric. big grin

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Vezi că la net 10G trebuiesa ai microcip in creier, altfel nu merge.hee hee

| Dismally explică (pentru Catrice):

Fantasy fara sange nu prea merge happy

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Ca e mai greu sa găsești unul întreg....la minte big grin
Eu ma multumesc si cu bucății

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Ziceam de alea horror... fantasy si horror sunt diferite. Ăl de stapanea inele intra la fantasy.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Nu am nevoie de 10G. H+ ul meu de pe telefon e suficient big grin

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Hmm, ar fi undeva la munte, intr-o padure, o cabana sau o casuta mica. Fara ursi si serpi, sa pot cutreiera in voie padurea big grin In rest ma mai gandesc eu ce ar mai fi nevoie.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Da, dar poti iubi partile lui bune si le poti ignora pe cele mai putin bune big grin

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Asta cam asa este, nu se mai fabrica oameni intregi big grin Ai putea si sa aduni mai multe bucatele care impreuna fac un intreg laughing

| Dismally explică (pentru Catrice):

Stiu care este diferenta dintre genuri big grin

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Fibra optica ramane baza happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

De la DIGI big grin

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Nu stiu, eu am de la Telekom si merge super bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă fiecare și-ar iubi aproapele ar fi paradis. Fără poliție, fără camere de supravegheat, peste tot doctori, peste tot agricultori, peste tot constructori, peste tot oameni deștepți, buni, ce îți sar în ajutor oricând ai nevoie fără să ceri sau să aștepte ceva în schimb. O comunitate ce funcționează ca un organism.