| Kitty a întrebat:

Cum ar trebui sa reactionam atunci cand unul dintre colegii nostri ne acuza si jigneste pe nedrept? As dori pareri. Mulrumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-l la o discuție în particular în care să-i ceri să aducă dovezi care să-i susțină afirmațiile. Fii calmă și zâmbește-i, asta dezarmează întotdeauna. Dacă are aceeași atitudine în continuare, ignoră-l, nimic nu doare mai mult decât indiferența. Până la urmă se va sătura să își răcească gura degeaba.

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Daca ai fost jignit pe nedrept (ma refer la adevarate jigniri, nu doar discutii in contradictoriu), poti sa scrii un mesaj la Contact (sus), atasand si link-ul cu postarile jignitoare, si adminii vor lua masuri. Utilizatorul respectiv poate fi suspendat/avertizat. Succes! Numai bine!

P. S. Banuiesc, ca te referi la colegii de pe TPU, daca nu, atunci e cu totul alta discutie. Cel mai bine e, sa-i ignori si sa nu te lasi provocat (metoda verificata de nenumarate ori). Intorci spatele si pleci!