| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Cum arătați când erați copii? V-au arătat părinții voștrii ceva poze cu voi de când erați mai mici?
Mda, eu acum am dat peste o înregistrare video de când aveam cam un an. Da, tot mai „grăsuță" eram și pe atunci laughing cred că mi s-o fi moștenit genetic rolling on the floor

73 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am fost un bebelus grasut, dar in copilarie am fost mic, slab.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Și eu am fost un bebe' grăsuț și tot la fel am rămas sad

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eram grasut pe atunci.

| Mosotti a răspuns:

Eu am poze destule de cand eram mai mic si dupa aia la diferite varste.

| Fatamuntilor a răspuns:

CA in poza de profil!

| Sofer a răspuns:

Mai frumos ca acum oricum rolling on the floor

| AmFostOdataEuOBaba explică:

Iar îmi faci seara mai bună? mehh

| AmFostOdataEuOBaba explică:

Nu-i bai, „te ascultă" baba! laughing

| Yurisa a răspuns:

Eu am (aveam de fapt) poze cu mine de la botez în puța goală. Pe la 12 ani am luat un marker și m-am cenzurat singura pentru că mi se pare aiurea sa iti pozezi plodul din unghiuri nefirești.

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

Da, aveam parul mai închis, eram mai grasuta si nu zâmbeam deloc. Mama era foarte slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratam bine eram idolul bebeluselor, acum arat bine cu degetu' sad

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

laughing areți bine șefu nu doar cu degetu', hai, capu' sus rolling on the floor nu-s bună la „ridicat moralul", tot râd crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da pe naiba m-am ingrasat 15 kg brusc firar sa fie de viata si de sedentarism. Eu din ce vad esti buna la ridicat moralul happy dar incearca sa nu mai razi laughing. ti-ai gasit vreun coleg din Timisoara cu care sa iti petreci timpul?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

laughing nu crying tot în casă o să clocesc presupun

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

15kg brusc? Nu se poate asa ceva. Deindata ce vezi ca incepi sa pui pe tine 3-4 kg Spui Stop si iti schimbi dieta. Este mai usor a nu te ingrasa, decat a slabi

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Se mai întâmplă la unele persoane! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

E las ca gasesti tu macar un utilizator nice din tm laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dar persoana nu are vointa de a se OPRI? Nu pui tu atat kg pe tine numai asa daca nu consumi nimic.
Ma miram de poza ta, ca ai spus ca esti foarte tanara, dar in poza areti a"fata mare"

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Emm, eram și deprimată în seara aia, de aia am „expresia asta". M-au întrebat și mai multe persoane, de aceia am pus acea întrebare.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Era ray, dar ce liniște e aici fără el... laughing emm asta e, faci spume la gură, îți pierzi cunoștințele. Nu mă refer la leșin sau la altceva! happy „prieteni"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar brusc, intr-un timp mai scurt din cauza hipotiroidismului si eu mananc si multa grasime si dulciuri

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Așa e când ești în depresie.
Du-te și tu thinking nu știu, poate la munte sau la mare și încearcă să te detașezi de griji, zâmbește și... sad eu măcar nu mai sunt așa de melancolică, mi-a mai trecut. Dar peste câteva luni iar m-a apuca...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dulciuri mananc si eu, dar grasimi deloc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ca sunt persoane care mananca de rup si nu se ingrasa si cunosc persoane care se ingrasa daca bea 2 pahare cu apa. mie imi pregateste tatal vitreg astel de mancare dar o data o sa ma ambitionez si nu o sa mai mananc de la el o sa tin o dieta drastica + sport altfel o sa ajung rau.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare ciudat că unii vor să se îngrașe când noi luptăm să slăbim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da depresia... Pai gasesteti o ocupatie un hobyy ceva sa nu te mai apuce. e nasol la varsta ta sa fi trista

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deindata ce ai pus pe tine, n-o mai dai u jos atat de usor. Poti sa faci si sport si ce vrei tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da, toti avem mici/ mari complexe fata de fizic. unii se satura sa arate intr-un fel si vor o schimbare noua.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Momentan sunt 50-50. majoritatea timpului-l pierd cântând...deși-mi urăsc vocea. Și când cânt și când vorbesc. Deși multă lume-mi spune că sună ok, eu tot pe a mea o țin laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dar cate Kg ai Babaciune?
si eu ma confrunt cu 2-3 Kg nedorite,

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

thinking nu am mai verificat de mult, mi-e și frică laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ce melodii canti de obicei?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

În general cânt melodii în spaniolă.
Momentan m-am „atașat" de astea:
https://www.youtube.com/watch?v=q0GrNXir1NE
https://www.youtube.com/watch?v=BPTYwg_lZ60
https://www.youtube.com/watch?v=nsjWvjKjrbQ
Am încercat să le caut cu „traducere"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nui adevarat daca tratez hipotiroidismul si renunt la grasimi sigur voi arata la fel cum am fost.
E vb doar de 15 kg nu 50. Nu am zis ca va fi usor dar nici imposibil. important e sa iau cat mai de curand tratament pentru hipotiroidism sa tratez cauza, daca tratez cauza tratez si efectul. orisicum slab nu am fost cred niciodata tot aveam putina burta si cand eram fotbalist tin minte ca nu eram skiny asa ca nu e deranju prea mare. Nu's chiar asa de gras. Si am observat cand nu mananc 2-3 zile slabesc 3-4 kilograme stiu ca nu ma crezi dar asta e adevarul cantarul nu minte si daca incep sa mananc mult ma ingras la loc tot intr-un timp foarte scurt. e nevoie de perseveranta si ambitie ca sa nu mai mananc mult. sunt persoane care au slabit 25-30 de kg si au reusit prin ambtitie eu nu am nevoie decat de 10-12 kg si in cateva luni se poate realiza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ce piese ba man acum inteleg si de ce esti in depresie laughing eu cantam cargo daca ploaia s-ar opri si imediat incepeam sa imi schimb starea dar acum depresia e asa severa ca nu mai pot canta nimic. poate imi trece cand voi pleca la neamuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ar trebui sa canti ceva specific zonei tale, muzica folclorica si eu cantam zi de zi.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Poate găsesc o dată și mai triste de atâtwinking dar mă mulțumesc cu astea
happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am inteles, fiecare canta ce ii place.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Tu ce muzică cânți?
Am încercat să cânt și tradițională de pe aici, dar nu-mi convine cum cânt. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Cam orice gen in afara de manele
happy

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

" sunt persoane care mananca de rup si nu se ingrasa si cunosc persoane care se ingrasa daca bea 2 pahare cu apa."

Exagerezi. Nimeni care mananca de rupe nu ramane slab laughing
Doar daca face extrem de mult sport.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru aXy99):

Ok? laughing Și cei care sunt „prea slabi" și au de gând să pună kg în plus dar nu le iese?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Era o figura de stil. Care mananca mult si nu se ingrasa deloc

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era nicio figura de stil. Poate doar cea cu "bea(u) doua pahare de apa" ca hiperbola, dar eu ma refeream la prima parte. Nu mananca nimeni mult fara sa se ingrase. Sunt, intr-adevar, persoane slabe cu o structura osoasa specifica, talie subtire si foarte putina grasime corporala, dar te asigur ca si ele daca ar manca mult s-ar ingrasa. Unele dintre ele mananca mult fast-food si iti creeaza impresia ca ar consuma o gramada de kcal, cand de fapt pe langa masa aia de la fast-food nu prea mai mananca nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Cei cu hipertiroidism nu prea se ingrasa fiindca au un metabolism foarte accelerat sunt atatea persoane care sunt slabe si nu reusesc sa se ingrase si mananca si mult dar degeaba nu e o regula mancatul mult cu ingrasatul daca era asa numai erau atatea persoane frustrate ca nu se pot ingrasa

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am explicat mai devreme de ce.
Am testat cu un amic care e foarte slab, are cam 9-10% grasime corporala. S-a apucat de sala si i-am zis sa consume 2800-3000 kcal daca vrea sa puna pe el. Mi-a spus ce si cat a mancat in ultimele zile si i-am calculcat eu cate kcal ar veni. Ghici ce? Era undeva la 2000 pe zi rolling on the floor
Si se plangea ca nu se poate ingrasa. Asa si astia care se plang ca nu pot sa puna pe ei, nu mananca la fel de mult precum au impresia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Uite aici dovada ca gresesti https://www.tpu.ro › adolescenti › b...Rezultate de pe webBunaaaa Deci.eu mananc mult dar nu ma ingras. : Am 1. 67 in
https://www.tpu.ro/......membri-de/
Si mai sunt zeci de cazuri si dovezi ca nu e o regula cu mancatu si ingrasatu

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa vad ma? Asta e caz? Unde e dovada? Zice ca mananca mult. Ce inseamna mult? 2000 kcal? rolling on the floor
Cu 2000 kcal pe zi slabesc 2, 5 kg pe saptamana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Http://m.sfatulmedicului.ro/......forma_2915
Uite dovada spune ca mananca de rupe frigideru si nu se ingrasa deci ti-am dat dovezi ti-am dat tot ce vrei, eu tiam adus dovezi, tu ce dovezi ai?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce dovezi mi-ai dat? Ca un destept ca tine spune ca mananca mult inseamna ca e adevarat? Nu ti-a dat niciun numar, ti-a zis doar ca mananca mult in opinia lui de nestiutor. Asta nu inseamna nimic. Esti prea ignorant, la fel ca majoritatea de pe site-ul asta.

| Mosotti a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Lasa draga ca eu stau mult in casa si e okey, sunt atea de facut, afara ma cam plictisesc. Filme, documentare, emisiuni, jocuri pe smart, pe calculator, socializare, mai fac programare, mai ascult o muzica, nu stiu cand trece timpul, o zici ca si cum ai cloci in lagarul de exterminare, hehe.

Bine, am si trei prieteni care ma viziteaza des, mai stam de vb, mai facem una alta, e okey. Sigur ca daca am cu cine, ies la o plimbare, la o terasa, la o piscina.

| Mosotti a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai daca e in depresie nu poate face alea, intai sa treaca depresia si apoi simte de la sine sa faca, ca altfel are mecanismele psihice blocate si nu o sa-i faca nici o placere, mai mult te chunuie. Bine daca are o depresie mai serioasa, nu asa o suparare si gata are depresie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista! Aia care mananca de rup e aparent, se satura cu putin, se ingrasa la fel daca sar de nr de kcal ce le arde, pe probate. Plus ca nu stam cu ei mereu sa vedem ce mananca cu adevarat si cat. Aia care se ingrasa de la apa, e inselator, ei mananca mult sau putin dar hipercaloric si de aia si-o iau, se ascund de lume (apa nu are energie, deci nu are cum sa formezi materie adica grasime fara energie, e absurd, o retine in organism si simuleaza ingrasarea doar).

Era una care vindea la un magazin bio si se plangea ca vrea sa mai ia un 4 kg ca mananca si nu ia, a luat...haha, i-am dat doar o ciocolata pe zi in plus fata de ca manca.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca era in ordine, de la sine era cum zici, nu trebuia sa i se mai spuna, in depresie multe ocupatii nu iti mai ofera placere, deci e de la problema, nu invers. Ar trebui un tratament daca are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost destul de "pufoasă" până pe la vreo 13-14 ani şi aveam o figură foarte inocentă. laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Eu încă sunt crying dar eventual am o față de „Dorel", sau așa s-o fi văzând din „exterior"? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu ma tot uit la poza ta de profil si sunt in confuzie daca persoana aia esti u sau maica-ta?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt! Dar și maicămea arată cam la fel! laughing Cred c-o editez și scriu textul „eu sunt" sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Încă te dezvolţi, o să te mai înalţi şi se vor mai schimba lucrurile.Eu eram rotundă cu totul. laughing
Aveam capul aşa de mare şi de rotund de zici că era o bilă de bowling. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram drăguța.Eram.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Ehh lasă că și acum ești!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Drăguța nu, nu sunt.E un cuvant prea delicat pentru mine.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare că ești...dar tongue

| Vikaa a răspuns:

Am vazut prima poza cu mine cand aveam 1 an, mi-a fost destul ca sa ma opresc din a le vedea si pe restul.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Vikaa):

De ce?

| Vikaa a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eram blonda aprins si asa naspa, acum sunt satena deschis, dar m-am vopsit brunet.

| iamprettybored a răspuns (pentru Vikaa):

Dar Billie, tu ești o frumusețe înnăscută. Despre ce vorbești acolo?

(nu, fără glumă acum. Toți copiii sunt frumoși.)

| Gaby212 a răspuns:

Pai imagineaza-ti un baietel la vreo 3 ani cam asa cu par brunet, tuns periuta, palid si slabut (tot genetic happy ), cu nas mic, buze subtiri, ochi verzi... Cam asa aratam.
Tata a fost foarte atent la detalii si cand m-am nascut (fiind cel mai mare dintre copii) a cumparat o camera de filmat Sony happy
Mi-a monitorizat fiecare miscare, de la primele cuvinte pana la prima zi de scoala.
Are intr-un sertar toate casetele, pe care a scris evenimentul si data din momentul filmat. Sunt amintiri dragi noua, mie si fratilor mei. Asa vom proceda si noi cand vom avea copii, ca la randul lor sa rememoreze acele clipe la fel ca noi.

| Yee a răspuns:

Cam cum arat in poza de profil, doar ca fara dinozaur (asta daca se vede poza).

| costincodrin a răspuns:

Da, p$$a că eu nu știu cum arătam când eram mic, că Maica mea a pierdut pozele Intr un transport in comun?☹️ Și chiar îmi pare rău că nu știu cum arătam când eram mic

| 1nf3ern0 a răspuns:

Si eu la fel

| Magda263 a răspuns:

Cand suntem mai mici unii sunt mai urati altii mai frumosi si tot asa mai departe, tot ce conteaza este sa fii fericita pana la sfarsit