| Anemary21 a întrebat:

Cum va băteau părinții când erați mici?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Mai degraba ma pedepsea, nu mai ma lasa sa fac ce imi placea. Cred ca bataia nu e o solutie si nu ajuta cu nimic.Pe situl jw.org sectiunea parinti sunt articole interesante despre cum sa disciplinezi un copil.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu cureaua, facalet, lingura de lemn, pumni, palme si picioare, taicameu imi mai dadea o palma dar maicamea imi punea capac si nu m-am schimbat deloc

| darrio2007 a răspuns:

Cu prajituri Sinaia.

| Mayar a răspuns:

Pe mine parintii nu ma bateau, stiau atata lucru ca violenta n urezolva nimic, ci in schimb imi explicau unde am gresit, caci asa faci cu un copil mic, doar ai o responsabilitate pe umeri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cureaua.Intr-o zi m-a atins si cu biciul. Am reusit sa invat bine, sa scriu bine, sa fiu premiant si acum am un serviciu usor. Stiu regulile bunelor maniere si respectul.

| doreal a răspuns:

Nu m-au batut de foarte multe ori, dar stiu ca m-au batut o singura data tare de tot. Eram toata rosie si tuseam.

| doreal a răspuns (pentru doreal):

Aaaa si m-au batut cu palma.

| jamal000 a răspuns:

Tata obisnuia sa ne aplice corectii cu facaletul!

| ionandreea97 a răspuns:

Pe mine mama si acum ma mai bate. In general foloseste cureaua sau palmele. Nu pot sa zic ca ma batea des, dar cand ma batea aproape ca-mi era rusine sa merg la scoala pentru ca aveam peste tot urme si vanatai.

| Eugen866 a răspuns:

Ii bateam eu pe ei daca ma enervau

| CodrinV a răspuns:

Pentru chestii marunte incasam cite o palma sau mi-o luam cu papucul. Cind o faceam lată, era cu cureaua. Si cum imi era foarte firca de curea, faceam tot posibilul sa ma feresc de ea.

| Gabitzz a răspuns:

Cand eram mica, parintii nu ma bateau, doar ma certau si ma faceau sa inteleg ca nu e bine ce am facut.
Educatia nu se face prin bataie, bataia duce doar la un viitor comportament violent al copilului!

| Cernat_Georgiana_1999 a răspuns:

Tras de par, tras palme etc. happy