| nimeni_3927 a întrebat:

Cum as putea sa ma inrolez in armata? Am 17 ani...mai am vreo sansa sa intru?

5 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Acum ai toate sansele, urmeaza o academie sa intrii cu grad in armata, fa tot posibilul si fa-te cadru militar pentru ca e foarte frumos!

| lola a răspuns:

Si verisoara mea vrea sa mearga in armata.are tot 17 ani.trebuie doar sa isi convinga mama sa o lase la scoala in sibiu [ea fiind din cluj]. Ea zice ca mai ai sanse. Daca vrei da-mi mai multe detalii si o sa o intreb. poate stie ceva.

bunicul meu a fost colonelhappysi unchiul meu e ceva... dar nu stiu sigur cebig grin

la ce salar si pensie o sa ai sa stii ca se meritalaughing

| Official a răspuns:

Eu cred ca da. Dar nu inteleg de ce vrei asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai sansa...succes

| crevetzel a răspuns:

Mai asteapta pana la 18 ani si atunci poti intra ca soldat gradat voluntar, si dupa cativa ani poti deveni subofiter sau ofiter, depinde de tine...multa bafta