| anonim_4396 a întrebat:

Cum asputea slabi intr-o luna 24 de kilograme si ce fel de exercitii fizice este necesar pentru a slabi intr-o luna si ce fel de mancare trebuie sa mananci pentru a slabi 24 de kilograme? Ma puteti ajuta? Va rog frumoas!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
24 de kilograme, zici? Numai atât, credeam că vrei mai mult, undeva la 50 de kilograme!
Tu unde ai trăit până acum de nu ai cunoștință că într-o lună nu se poate slăbi 24 de kilograme! Ai ascultat la vedetele tv ca au slăbit atât de mult într-o perioadă de timp foarte scurtă?
Asta înseamnă că nu știi pe ce lume ești!
Nici cea mai drastică dietă nu poate da un astfel de rezultat.
Învață să mănânci sănătos fără grăsimi, pâine albă și paste făinoase, carne de porc grasă, fast-food-uri, sucuri acidulate, lactate și brânzeturi grase, dulciuri, alcool, compoturi, dulcețuri, prăjeli, tocături, mezeluri grele etc. Nu mânca noaptea, indiferent de oră, un pahar de apă poate combate senzația de foame.
Consumă alimente sănătoase: pâine și cereale integrale, sucuri naturale făcute în casă (nu siropuri!), fructe și legume proaspete, carne slabă de pui-vită-curcan-pește (sub formă de fript, fiert, înăbușit), miere de albine, zahăr brun din trestie de zahăr, ceai depurativ (ceai anti-adipos, păpădie, soc, traista ciobanului, etc.), nuci-alune-fistic-semințe (conțin uleiuri volatile benefice organismului), lactate și brânzeturi degresate, etc.
Pe lângă o dietă echilibrată și săracă în calorii trebuie să faci foarte multă mișcare (practicarea unui sport, exerciții fizice, dans, etc.).
Mult succes și sănătate.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca poti slabi intr-o luna 24 de kilograme, cred ca mai degraba mori de inanitie si hipoproteinemie dar nu slabesti 24 de kilograme.

| psiholoaga a răspuns:

E foarte foarte mult. Nu poti slabi, intr-un mod sanatos, atatea kg in asa timp scurt. Poti slabi 7-8 maxim, renuntand la dulciuri, paine si ulei, facand un sport (jogging, de exemplu) si band suficienta apa ca sa iti detoxifiezi organismul. Dar 24 kg nu ai sanse si gandeste-te ca nici nu ar putea corpul tau sa se adapteze asa usor cu noua greutate. Ti s-ar lasa pielea, te-ai umple de vergeturi... Ia-o treptat. Oricum, la 8 kg se vede diferenta si poti continua si dupa ce trece evenimentul important pentru care vrei sa slabesti atat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Stai cuminte! E enorm... O sa-ti distrugi complet organismul daca faci asta... Ia-o usor, cu dieta, slabeste sanatos... Si fii sigura ca nu se pun la loc imediat ce ai terminat cura... E mai bine pentru tine si pentru organismul tau.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Liposuctiune.

| DMV a răspuns:

Doar cu cancer happy Nu e nevoie de exercitii.

| adyth a răspuns:

Nu trebuie sa te fortezi in nici un caz. daca o iei usor, cel mai bine. altfel dai in altele...eu n'am avut pofta de mancare cateva luni si m-am trezit cu o ditamai anemia. crede'ma nu e placut deloc

| zeDruit a răspuns:

Nu manca nimica o luna.
Daca crezi ca poti trai fara sa manci o sa traiesti.
Altfel nu ai cum, ii prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ce ar insemna asta pentru organismul tau? Un dezastru.
In primul rand, nu ai cum sa slabesti intr-o luna atata.In al doilea rand, o cura severa duce la ingrasare dubla, deoarece intr-o cura severa organismul este privat de anumite substante, iar in momentul in care incepi sa mananci normal, el isi ia din alimente tot ce poate.In al treilea rand, iti distrugi metabolismul. Ia-o incet, du-te la medicul de familie, iar el te va trimite la un medic specialist.Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Stiu

| llaura25 a răspuns:

Eu zic sa faci mult sport si sa ai rabdare. Daca slabesti asa mult intr-o luna, a doua luna risti sa pui 30 pe tine ceea ce e boala curata. Fa mult sport si o sa vezi ce rapid o sa slabesti si nici nu o sa se mai puna pe tine. Si bineinteles renunta la multa paine, o felie pe zi este de ajuns multe fructe si legume care sa iti faca bine la digestie. Bafta. aaaa nu incerca cu ceai verde ca iti strici stomacul, cel mai bun lichid este apa

| florina_9797 a răspuns:

Incearca cei verde chinezesc si slabesti 4 kg pe luna.

| sunshinee_5694 a răspuns:

Specialistii recomanda ca intr-o luna sa slabesti cel mult 7 kg.Slabind atat 24 kg intr-o luna(un interval destul de scurt) te poti deshidrata, imbolnavii si chiar murii.Mai bine ai incerca sa faci asta treptat...