| Klaus1997 a întrebat:

Buna cum pot slabi in jur de 5 kilograme in 2-3 saptamani chiar o luna de preferat: exercitii fizice sau diete? dau funda + vothappy

Răspuns Câştigător
| BissiBee a răspuns:

Buna! Si daca ai folosi o dieta care sa dea rezultate (dar eu nu credbig grin)Teai ingrasa inapoi! Iti garantez! Cel mai bine e sa slabesti cu timul, nu asa brusc si nu lua pastile sau alte porcarii.happy Am auzit ca este buna supa de varza sa slabesti intr-o saptamana intre 5-7 kg, dar sincer eu nu cred.happyVezi daca functioneaza! Si daca vrei sa slabesti cel mai bine e sa mananci putin, regulat, si nu fa excese.Nu mai manca NIMIC dupa ora 18:00 maxim 19:00 seara.si da, este foarte bine sa faci exercitii fizice, mai ales aerobic, te ajuta sa slabesti foarte multhappy

6 răspunsuri:
| Ahead a răspuns:

Eu nu cred in diete.
Vrei sa slabesti? arzi mai multe calori de cat mananci

Vrei sa te ingrasi? consumi mai multe calori fata de cate arzi
Simplu.

| singuraticul21 a răspuns:

Dieta iti va distruge stomacu si o s ai de suferit mai tarziu incearca sa manaci normal si sa incerci sa alergi pe panda sau sa faci cat mai mult efort si vei slabi si sa manaci de 3 ori pe zi

| Kata2000 a răspuns:

Exerciti fizice

1.Fa mult mult mult abdomene
2. vreo 100 de genoflexiuni
3.alearga de dimineata sau cand vrei tu 1 ora antruna
4.Nu manca dupa ora 18:00
5.Joaca mult tenis de mana sau de picior oricare
6.mult fotbal
7. fara PAINE la mancare asa daca sa zic rupi un pic aia tine-o in mana pana termini mancarea toatawinking
8. VOINTA MULTA
9.AMBITIE
10.Cand te pui la masa bea 1 pahar cu apa; ajuta la oprirea din foame te vei satura mai repede.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kata2000):

"Fa mult mult mult abdomene"... asta e o prostie, o sa supra-antreneze abdomenul. Abdomenul se lucreaza ca orice alt muschi, o data pe saptamana, maxim de 2 ori.

| RomanulVesel a răspuns:

Eu urmez dieta Dukan:
http://dietadukan.ro/
in principiu nu cred in diete prin infometare. Nu sunt sanatoase. Ideal ar fi cum a scris utilizatorul de mai sus. Ca sa bagi in tine mai putine calorii decat arzi, ori nu mananci (nu recomand asta), ori mananci chestii care iti aduc putine calorii (ex varza).
Dieta Dukan se bazeaza pe proteine in principal. Mananci cat vrei tu, dar din anumite ingrediente. De exemplu pui fiert si varza...

| razvanbikeru a răspuns:

Simplu alergi 3 4 km pe zi 80 de ridicari 30 de flotari.