| syd2 a întrebat:

Cum ati descrie persoana ideala pentru voi?

42 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Bruneta, dark, sa nu fie pitipoanca, sa ii placa hip-hop-ul, sa intimideze pe cei din jur cu privirea dar in acelasi timp sa fie cute, sa nu fie vulgara, sa fie inteligenta si sa fie respectuoasa.

| Drimmero a răspuns:

Blonda cu ochii albastri, suava, fata letala! Dincolo de aceste aspecte, eu vad persoana ideala ca fiind una inteligenta, simpatica, interesanta, deschisa pentru orice subiect de discutie, intelegatoare si nu in ultimul rand... loiala!

| syd2 explică (pentru Drimmero):

Cateodata mi se pare ca asta e idealul tuturor.

| LoveSleep a răspuns (pentru syd2):

Ți se pare.

| Drimmero a răspuns (pentru syd2):

Se stie ca noi cautam ceva de calitate!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu esti pretentios deloc laughing. Nici in vise nu exista asa fata. Mai ales ultima parte

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Tocmai din vis e 'conceputa' fetiscana asta!

| ambicio a răspuns (pentru syd2):

Atunci eu sunt ideala laughing

| syd2 explică (pentru ambicio):

Nu stiu, eu nu am spus cum ar fi ideala mea, doar am comentat.

| LoveSleep a răspuns:

Vie, cu 2 ochi preferabil negri, dacă nu verzi sau albaștri, un creier, din ăla folosit, amuzantă, ciudată, interesantă, predispusă la poziția 55, să aibă exact 1, 69, să se taie pe mâini, flash-uri în urechi, unghii date cu ojă din aia albastru deschis, păr blond, șaten sau orice alta culoare în afară de roșu, să-i placă sarmalele, să știe să facă sarmale, să mănânce de 3x pe zi, să îi placă filmele, să aibă o părere bună despre "suits", să aibă drame existențiale dar nu prea existențiale, să nu creadă în superstiții dar să creadă în potcoave norocoase, să mănânce la fastfood mai puțin de 2x pe săptămână, să știe să-și rezolve problemele fără a face sex...cu ele, să fie afoană, sau să nu-i placă să cânte la duș, să nu mănânce cu gura deschisă, să aibă un job ok, să-i placă să scrie, să nu țipe când face sex, să asculte "nightcore", să mănânce picant.
Cam atât, momentan. Revin dacă îmi mai amintesc ceva.

| syd2 explică (pentru LoveSleep):

Ii place mancarea.

| LoveSleep a răspuns (pentru syd2):

E tot ceea ce caut.

| OldSoul a răspuns:

Intr-un singur cuvant:INEXISTENTA!

| Doub a răspuns:

Bun simţ, inteligenţă, umor, ironie, chef de viaţă, idei faine

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Ironie pentru tine? Si daca o sa te bombardeze doar de ironii, ai fii dispusa sa-l accepti?

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Nuup, n-am spus să fie ironic mereu, doar că deh, e interesant.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Ti se par tie interesante persoanele ironice? Si mie mi se par, dar sa nu exagereze cand nu este cazul, atunci isi strica misticismul. Eu accept sa am vreo disputa cu cineva in care respectivul/respectiva sa ma intepe cu ironii fine si inteligente, dar fara exagerari!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Mno, aşa e. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Daca tot ti-am spus, iti pregatesti potopul de ironii?

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Dar nu le pregătesc eu, ele viiiiiiiiiiin singurele

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Cata modestie rolling on the floor)), daca ti-ai pregatit un discurs sau ceva, mai ai dreptul la un raspuns pana nu se activeaza scutul anti-spamm dupa borna 31/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Nu fac faţă sub presiune

| Mayhem666 a răspuns:

As vrea sa ii placa, cam aceleasi lucruri, care imi plac si mie. Nu cred ca cer prea mult.

| RainmakerX a răspuns:

Well...

Fata sub 1.80, preferabil +/- 2 ani diferenta intre noi, parul negru/saten/blond, fara piercing-uri/tatuaje, sa asculte ce vrea dar sa nu ma oblige sa ascult melodii care nu imi plac, credincioasa sau nu *nu tin cont*, sufletista, plina de viata, optimista, preferabil slabuta, nu e neaparat sa gateasca bine... comestibil e okay.

+ Sa fie deschisa pentru orice subiect de discutie. *am ciordit de la Drimmero dar nu era complet daca nu mentionam laughing *

| Drimmero a răspuns (pentru RainmakerX):

Am auzit ca acest Drimmero isi cere drepturi de autor, cum facem? Te scuz, ai gusturile apropiate de ale mele/

| RainmakerX a răspuns (pentru Drimmero):

Deci am scapat cu o avertizare laughing

Data viitoare pun #winking

| R0R0 a răspuns:

Hmm...
Inalt (macar 1, 8 m), saten, preferabil ochi negrii.Sa fie un baiat inteligent, atent cu mine, independent si sincer.

| oprescudorin11 a răspuns:

Persoana ideala pentru mine este acea persoana, care (tot ideal), ma face sa ma simt in prezenta sau neprezenta ei, important, fara sa simt defectele, neroziile mele, care ma face sa ma port instinctiv frumos cu toata lumea, fara sa o simt ca pe o povara, dar nici sa simt ca as putea fi o povara pentru frumusetea cu care se poarta cu mine! Dificil, nu?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sa aiba neaparat tate mari si sa inghita la final.

| deeeaqq a răspuns:

ăăm...
Înalt, păr şaten, ochi căprui, amuzant, inteligent, sincer, simpatic şi de treabă, de ce nu?

Sau dacă nu, tipu' : http://imgur.com/pDWgeHQ

| ShaOfHatred a răspuns:

Fata, palida, ochii negri, parul argintiu sau blond spre argintiu si sa fie cat de cat inalta.
Nu as avea nevoie sa aiba nu stiu ce note la scoala sau sa citeasca munti de carti pe zi. As vrea sa aiba inteligenta aceea(scoala vietii, sa zicem).Sa fie spontana si sa completeze cu asta atitudinea mea de om fara sentimente.Sa nu fie plictisitoare si sa nu de-a inapoi.

| syd a răspuns:

Sincera si naturala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imprevizibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să aibă 1, 80. să fie slab, să i se vadă coastele, să aibă barbă. Brunet, şaten sau chelios, nu-mi pasă de ochi sau de alte aspecte fizice.
Să fie un maestru al sarcasmului, să fie amuzant, puţin indiferent.
Să-mi şoptească poeme de dragoste la ureche în timp ce vedem răsăritul, poate să-mi muşte şi lobul urechii în timp ce o face.
Să meargă la biserică de cel puţin 3 ori de lună.
Să ştie să cânte la un instrument, sau măcar să se priceapă cu limba dacă nu ştie să cânte la muzicuţă.
Să îmi întreacă scorul de la piano tiles.
Şi cam atât, cred.
Sau Adam Levinehee hee

| L1feDRAIN a răspuns:

Hmm, stiu ca o sa fii socat, dar persoana ideala nu seamana cu o anumita domnisoara, ci de fapt e: blonda sau blond amestecat cu maro(n-am idee cum se numeste culoarea asta)
ochii verzi sau albastri, inalta sau "normala", forma fizica "comfortabila", sa nu ascunda secrete fata de mine, intelegatoare, inteligenta, indrazteata si inca inca detalii.dar inca un lucru important: Doar eu sa ocup loc in sufletul ei.

He-he.

| ambicio a răspuns:

În primul rând sincer, loial, iubitor, inteligent, respectos și amuzant. Cât despre aspectul fizic, nu pun accent dar mi-ar plăcea înalt, slăbuț cu ochii albastrii.

| Biu009 a răspuns:

Brunet, inalt, inteligent, sincer, amuzant, care se ingrijeste. Cam atat. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Biu009):

Am auzit că ai pomenit de mine.

| Biu009 a răspuns (pentru LoveSleep):

Aaa da? Ma bucur ca te-am gasit in sfarsit!

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Pot sa spun ceva si apoi sa ma indragostesc de total opusul a ceea ce am spus.
Viata e ciudata.

| Odysea a răspuns:

Frumos, inteligent, destept, bland laughing