| Dan a întrebat:

Cum ati dori sa fie viata pe Pamant?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fara boli, discriminari, ura, minciuna si ranchiuna.

8 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Sa putem sa ne dezvoltam fiecare in raport de talentul si capacitatea noastra, sa putem trai in siguranta, sa fim inconjurati de grija, nu de griji, sa fim iubiti, iar natura sa fie curata, frumoasa, nepoluata.
Sa fie pace pe pamant si oamenii sa poata sa aiba resursele necesare unui trai demn. Sa fim empatici cu nevoile altora si sa-i sprijinim pe cei dezavantajati.
Sa avem bun simt si respect unii fata de altii, sa avem o societate care sa fie langa noi ca un protector si nu ca un agent de finante care-ti cere doar banii.
Stiu ca ma gandesc la o societate "utopica" dar macar asa sunt in stare sa cred ca, daca vom dori cu totii acest lucru, poate ca se va realiza.

| User a răspuns:

Cu bani căcălău.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Libera, fara constrangeri, in pace si armonie intre oameni si natura, unde iubirea sa troneze! Ce poate fi mai frumos!

| Dan explică:

Multa iubire si intelegere intre oameni!

| OanaG a răspuns:

Sa nu avem parte de criza cum e acum, sa nu existe discriminari...si sa fie distractie muuulllta \:d/

| florin_7920 a răspuns:

As vrea sa fie frumoasa si traita frumos in intelegere si armonie.

| PlAC a răspuns:

Cum erau Adam si Eva la inceputul lumii, in Rai, pana sa cada in pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@paul27 mi-ai furat cuvantul,, cacalau``, eu l-am folosit prima data pe sitehee hee.
Momentan, nu as vrea sa se modifice nimic, nu viata strica ca noi nu stim s-o traim.