| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai fi ultima persoana, ramasa in viata pe Pamant, care ar fi singurul lucru pe care ti l-ai dori sa il ai din abundenta?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mancare si apa

| Darkmagic a răspuns:

Ca "ultima persoana ramasa in viata pe Pamant", ai avea ORICE, din abundenta.
Ipoteza e terifianta doar intr-o directie: o frana brusca pentru abundenta intrebarilor Chiftelei, dar se rezolva si asta daca chiar el e "ultima persoana". big grin

| GoldenZenith a răspuns (pentru Darkmagic):

laughing Corect!
Dar eu ma refer mai mult la constientizarea lucrului celui mai important pentru tine ca om. Si scenariul poate fi mai sumbru si sa nu ai chiar orice la dispozitie.

| Darkmagic a răspuns (pentru GoldenZenith):

Daca iti raspund la intrebare, se detoneaza din ea termenul "abundenta", termen care o si face putin ilogica.
Esti sigura ca vrei asta? happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Darkmagic):

"Ca ultima persoana ramasa in viata pe Pamant, ai avea orice, din abundenta".Mai gandeste-te o data.
Daca esti singurul om, si esti prin Antarctica, ai totul din abundenta? laughing
Hai sa nu mai generalizam.

| Darkmagic a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Ma gandesc...
2.1, Gata! big grin
Am urmat constructia intrebarii, care este "ultima persoana ramasa pe Pamant", NU si o locatie.
Daca introduci locatia in asta, atunci oricare e la fel de buna ca sa sari peste intrebare: "Antarctica", Krubera, sau insula Pastelui, pentru ca intrebarea era despre constientizarea faptului ca esti "ultima persoana ramasa pe Pamant".
In "logica" locatiei, femeia putea sa intrebe si "Ce ai vrea sa ai din abundenta, aflandu-te in camera ta?", ridicand la "Excelent", orice raspuns de doi lei ca: "Sanatate", "Potol", "Apica", "O tona de anime"...
Nu a facut-o.
Daca recunosti ca asa ceva e stupid, ma opresc din gandeala. big grin

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Darkmagic):

"Ca ultima persoana ramasa in viata pe Pamant, ai avea orice, din abundenta", aici e un raspuns general.
Si ziceam, ca nu e ok sa fie general, pentru ca exista mai multe cazuri.Fiecare,diferit prin unele aspecte.
Dar da, e ok si ce zici tu.
Oricum nu conteaza.
Dar oare ce face Coquinna? thinking

| Darkmagic a răspuns:

?
Ce naiba?
Esti pe patru, in topul femeilor care isi sterg intrebarile sau comentariile atunci cand incerc un raspuns...
Totusi...:

In TOATE scenariile scrise/turnate pe ipoteza "ultimul om de pe Pamant", la constientizarea acestui fapt, acel "ultim om", are tendinta sa distruga insasi abundenta materiala din jur, fie ca e vorba de cladiri, masini, etc, dorindu-si doar un companion uman, mergand pana la un companion non-uman, gen caine sau chiftea.
E un principiu simplu: cand ai totul, dar esti "ultimul om de pe Pamant", excluzi abundenta, pentru un companion, sau inzestrezi cu de la tine putere un obiect cu ratiune si personalitate, ca sa vorbesti cu el.
Cum fac eu acum cu TPU, sau Hanks, cu mingea de volei...
Imi cer scuze ca ti-am sters intrebarea, promit sa-mi iau viteza.

| ShaOfHatred a răspuns:

Explozibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carti

| GL757W a răspuns:

Lol' unde este logia acestei intrebari? automat u vei avea totul asa ca daca crezi ca ti se va intampla asta du-te repejor la cursuri de pilotaj si navigatie, vei avea multe de descoperit.

| NeaMih4i a răspuns:

As ramane ipotent, mort, nebun

| icewolf a răspuns:

Sincer nu mi-as dori altceva decat sa fiu cu oamenii si cu persoana pe care o iubesc

| m07constantine a răspuns:

Eu zic ca altul ar fi raspunsul 'logic': ti-ai dori ceva ce nu ai!
Din moment ce ai ramane ultimul, totul ar fi al tau. Ce at lipsi? Iarasi 'logic' ar fi oameni! Persoane cu care sa imparti ce ai (nu neaparat ce detii).
Sau, cine stie, poate ti-ai dori viata vesnica laughing)