| LostInPark a întrebat:

Cum ati vazut voi meciul de aseara?
Totusi, e bine ca n-am venit acasa cu plasa goala de la Paris.
Doua parca ne-au bagat, nu?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

happy
Nu sunt din Iasi, sunt ardeleanca, batranii de pe aici au amintiri urate de pe vremea dominatiei maghiare, dar asta nu inseamna ca nu ne intelegem cu ungurii contemporani! happy am prieteni unguri pentru ca nu-i pot acuza de ceea ce au facut inaintasii lor... le mai trantesc cate un banc xenofob si sovinist, dar radem impreuna happy
Tot asa, nu cred ca (aici ar trebui sa trec numele antrenorului rus, sau al vreunui fotbalist, dar habar n-am) are vreun amestec in treaba cu tezaurul...
Daca e sa privesc chestiunea in ansamblu, chiar daca am spus deja ca am tinut cu Rusia doar de frondista ce sunt, as putea nuanta: imi place literatura rusa, muzica lor clasica, folclorul rusesc e superb si barbatii rusi sunt printre cei mai frumosi happy
Il ador pe Aivazovski si ii admir pe Chagall si Kandinski, pe Plisetskaia, pe Esenin, Nikita Mihalkov, Bondarciuk. Cred ca si Bronson era rus happy
Nu mi se pare constructiv sa pastram sentimente negative pentru lucruri care s-au consumat demult...
Pana si Putin mi-e simpatic laughing cateodata, nu dati!

20 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ne-a arbitrat un arbitru ungur, la ce te asteptai? Noi trebuia sa marcam din prima, prin minutul 3, dar un mediocru precum Stancu a dat-o cum stie el mai bine.La primul gol a fost un fault clar la portar, ma mir cum de prapaditul asta de Giroud a marcat, mai aveam un penalty la 1-1, la un hent, dar iar ungurii s-au facut ca nu vad(hotie pe fata), iar golul de 2-1 a fost o superba executie marca Payet, asta este super jucator, nu aveai ce sa parezi la asa ceva!

| LoveSleep a răspuns:

Ma amuză căcaturile astea de meciuri laughing
Ai văzut și tu câtă reclamă s-a făcut pentru 90 de minute? "Toată România e cu voi". Dar ce voiau ei să zică era: "dacă nu în poarta francezilor, în mamele voastre".
Ceea ce m-a uitmit însă, a fost faptul că nimeni n-a aruncat cu căcat în ei și majoritatea lumii a zis că au jucat bine. Și cum mă plictisește asemănarea cu ceilalți, o să preiau eu rolul de hater și-o să zic că România e slabă și o suge. Nu știu ce vedeți voi, dar eu văd o înfrângere. Atâta timp cât nu câștigi, nu poți să pretinzi că ai făcut-o.
"Am facut 2-1 cu Franța"
Golul ăla avea cu adevărat o valoare dacă fault'ul din careu ar fi oprit România să marcheze. Dar după mine, faultul ăla a făcut România să marcheze. A fost o greseala normala, nu una tactica.

Nu vreau sa fiu rau asa ca recunosc, au jucat bine. Francezii. România a fost slabă.
Pwp.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Ba chiar te contrazic, francezii la ce lot au si la cum se dau cocosii galici, a jucat prea subnutrit, am fost aproape de un egal istoric, puteam chiar sa conducem din primele minute, dar cand ai jucatori de fotbal si nu fotbalisti in echipa, e cam greu s-o faci! A fost fault clar, prapaditul de Giroud l-a faultat pe Tatarusanu, dar ma mir cum de a marcat ratangiul secolului! In schimb, Romania s-a ridicat la nivelul Frantei timp de 90 de minute, asa cum au putut ei, merita felicitati si nu hateriti!

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Bullshits.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Rezultat deloc rau, incurajator si barbatesc as putea spune/

| LostInPark explică (pentru Drimmero):

Io' nu le am cu fotbalul, ma uit la meciurile mari ca atunci e vorba de bere.La cat de paralel sunt eu cu fotbalul, mi s-a parut ca francezii au venit cu mingea de acasa.Cred ca din mila ne-au mai lasat si pe noi s-o mai atingem, dar lejer, sa n-o zgariem.
Azi o sa tin cu englezii, ca n-am uitat nici eu de potopul rusilor pe teritoriul Romaniei din WW2.Da n-o sa tin niciodata cu Ursus! mai bine Favorit la 5 lei. Enjoy!

| LostInPark explică (pentru LoveSleep):

Vorba lui Hagi: "daca facem egal sau luam bataie, avem sanse sa castigam campionatul."

| Drimmero a răspuns (pentru LostInPark):

Francezii au venit cu mingea de acasa, teoretic, ei sunt gazda turneului! Romania chiar a jucat bine, noroc cu un jucator incredibil ce joaca prin Anglia, ca-i faceam de ras!

| Kaℓi a răspuns (pentru LostInPark):

Eu am tinut cu rusii! happy

| LostInPark explică (pentru Kaℓi):

sad asta e foarte rau!
Nu stiu cum sa fiu mai explicit, ca sa pot sa-mi exprim mahnirea si socul creat, asa... instantaneu.
Deci nici macar nu e ca si cum ai fi sotia mea si mi-ai spune ca m-ai inselat cu postasul, un pitic care livreaza pizza, un electrician care testeaza 380v cu limba, un controlor la metrou de portofele, un picol fara ciubuc in intreaga lui cariera, nu, nu, nu...e mai rau. sad
Nici nu stiu ce sa fac acum. Funia e ocupata cu haine ude, lame n-am ca folosesc eletric, cuie in priza nu bag ca n-am loc de telefonul de la incarcat, am fobie de apa/inaltimi, otrava e ilegala.Cred ca am gasit....ma culc! straight face
O sa ma ai pe constiinta ca o sa fiu inconstient pana pe la vreo 9.Traieste cu asta! bye!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Kali,scumpa mea, nu poti fi de partea rusilor doar daca esti din Iasi, iar aceasta este o strategie de a mai recupera din tezaurul furat in 1916.Sa fii de partea rusilor este ca si cand ti.ai turna singura acid sulfuric pe fata.Astia intotdeauna ne.au tratat ca pe niste infranti si cum au prins ocazia, ne.au tras.o.
Uite, ai trezit in mine fiara ce adormise...
Nu zaiet, nu pagadi!

| Kaℓi a răspuns (pentru LostInPark):

Of, dragilor happy
Am tinut cu Rusia doar pentru ca toata lumea tinea cu Anglia!
Si aseara, ghici ce? am tinut cu Ukraina happy

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

happy
Nu sunt din Iasi, sunt ardeleanca, batranii de pe aici au amintiri urate de pe vremea dominatiei maghiare, dar asta nu inseamna ca nu ne intelegem cu ungurii contemporani! happy am prieteni unguri pentru ca nu-i pot acuza de ceea ce au facut inaintasii lor... le mai trantesc cate un banc xenofob si sovinist, dar radem impreuna happy
Tot asa, nu cred ca (aici ar trebui sa trec numele antrenorului rus, sau al vreunui fotbalist, dar habar n-am) are vreun amestec in treaba cu tezaurul...
Daca e sa privesc chestiunea in ansamblu, chiar daca am spus deja ca am tinut cu Rusia doar de frondista ce sunt, as putea nuanta: imi place literatura rusa, muzica lor clasica, folclorul rusesc e superb si barbatii rusi sunt printre cei mai frumosi happy
Il ador pe Aivazovski si ii admir pe Chagall si Kandinski, pe Plisetskaia, pe Esenin, Nikita Mihalkov, Bondarciuk. Cred ca si Bronson era rus happy
Nu mi se pare constructiv sa pastram sentimente negative pentru lucruri care s-au consumat demult...
Pana si Putin mi-e simpatic laughing cateodata, nu dati!

| Doub a răspuns:

Cu ochii semideschişi, pentru că eram obosită.
Şi pff, la penalty. am făcut un super efort să mă focusez şi era totul atât de frumos, steluţe colorate, balonaşe plutitoare, animăluţe pufoase. day dreaming
dar bineînţeles că minunea nu a ţinut mult, şi ehh, am pierdut.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Ai uitat sa mentionezi berea...si...

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Şi? laughing
Ameţeala?laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Si...lasa..o sa te uiti singura la urmatorul meci.

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Noononononononooo, ne uităm împreunăăă :X

| syd a răspuns:

L-am vazut pe sarite. a fost tampit ala care a ratat la inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am văzut doar pe bunocul de Olivier Giroud pe teren.
A jucat şi România?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fina ironia ta, dar Romania era sa-l trimita la culcare pe ratangiul de Giroud impreuna cu nationala Frantei!