| Mogiojojo a întrebat:

Cum credeți ca arată raiul (The Heaven)? Nu vorbesc despre raiul creștinilor (cu sfinți și îngerași) sau raiul musulmanilor(cu fecioare și etc) ci acel loc din care am plecat cu toții. Răspundeți doar dacă aveți habar.

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Nu am avea cum să avem habar, pentru că odată ce ne-am născut, am uitat de unde am venit.
Este un loc liniștit, dar nu liniștea pe care o simțim în această viață (pe care nu prea o simțim).
Mă refer la liniștea sufletească, nu mai ai parte de stres, nervi, individie, emoții negative, doar de stări pozitive.
Toate aceste griji sunt generate de mintea noastră, dar odată ce nu mai ai parte de minte și corp, ele dispar. happy

| Mogiojojo explică (pentru Ofiintă):

Merci de răspuns. Întreb asta pentru ca mulți după moarte spun că au văzut iadul și iadul sinucigașilor dar eu cred că așa ceva nu există și apoi ce contează ca mori la 30 de ani sau la 60. Eu zic că mergem acolo unde am fost la început și acel loc e Paradisul.

| Ofiintă a răspuns (pentru Mogiojojo):

Scopul sufletului tău este de a experimenta iubirea pe pământ.
Sufletul tău este cel care decide momentul în care va părăsi această lume.
Iadul a fost inventat in decursul istoriei cu scopul de a manipula oamenii.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Raiul creștinilor nu e cu sfinti si ingerasi. Acolo Hristos e totul in toti, daca poti intelege ce inseamna aceasta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca aici probabil.

| Furnicuta000 a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu are habar. Asta e cea mai frecvent pusa intrebare din lume, toata lumea se intreaba asta si nu exista un raspuns clar. Eu stiu doar ce am citit/auzit de la persoane care au fost in moarte clinica sau care au trait experiente la limita mortii si se pare ca toti au aceeasi poveste deci ceva ceva tot e adevarat. Sunt mii de relatari despre asta, blog-uri, interviuri, carti, documentare, e si pe Netflix un documentar, trebuie doar timp sa ai sa le vezi

| StrongHeart a răspuns:

E mai mult o stare decat altceva, o lume a ideilor, de acolo cred ca venim toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te în Madagascar și întoarcete înapoi, o sa realizezi cum arata happy

| Cheo0S a răspuns:

Probabil asa cum IL vezi Zi de Zi.
Restul sunt fabricatii imaginare.