| Octavian199 a întrebat:

Crestinilor, musulmanilor, iudaicilor, etc.De ce aveti ceva impotriva homosexualilor? Dar culmea e ca nu aveti nimic cu bisexualii?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca asa scrie in biblie

| Celcestietot a răspuns:

Nu suntem pentru orientarile care nu sunt firesti din punct de vedere biblic, nu doar impotriva acestei orientari homosexuale.

| Holiday a răspuns (pentru Celcestietot):

Isus, daca nu era homosexual undercover cum pare din faptul ca petrecea timpul doar cu cei 12 fatalai, sigur era asexual ca nu exista vreo mentiune ca si-ar fi tras-o cu cineva. In consecinta ar trebui sa-i urmati orientarea.

| Celcestietot a răspuns (pentru Holiday):

Nu trebuie sa fi asexual ca sa nu faci acele chestii, ci pur si simplu nu o faci.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Stii vorba aia? ''Nu te bagi in viata mea, nu ma bag in viata ta''.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Știu, dar eu doar spuneam.

| milan9 a răspuns:

Exista si oameni care isi creeaza deviatii (da, isi creeaza, NU s-au nascut cu ele) spre pedofilie sau necrofilie. Nu eu sau tu avem ceva cu ei, nu specificul unei religii, ci morala in general, bunul simt. Ma refer atat la pedofilie si necrofilie cat si la alte deviatii induse (contextual prin situatii nefericite- dar de nascut nu se naste nimeni cu ele)... thinking

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu are nimeni nimic impotrivia homosexualilor ci impotriva pacatului homosexualitatii. Uraste pacatul, iubeste pacatosul.

| Octavian199 explică (pentru CostinAlamariu):

Ce sa vezi.Homosexualii fac sex intre ei.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Octavian199):

Asta nu inseamna ca trebuie sa urasti pacatosul, ci pacatul lui. Sunt 2 lucruri distincte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu ne~a creat ca noi sa fim heterosexuali.Plus de asta, mai exista un verset in Biblie care zice in felul urmator:"Sa nu te culci cu un barbat asa cum te culci cu o femeie"Asta dovedeste ca nu trebuie sa fii homosexual.Dar nici bisexual pentru ca asta implica si relatiile intre barbati.Despre asexualitate nu stiu ce sa zic.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Serios? Homosexualitatea e de cand lumea.Se intalneste si la animale.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Ia ca revin cu cererea mea. Vreau si eu o dovada ca ne-a creat vreun zeu.

| AG777 a răspuns:

Buna intrebare