| marabou a întrebat:

Cum credeti, pentr-u a mi asigura un viitor mai bun, dupa liceu :1) sa merg la facultate; 2) sa fac niste cursuri si dupa sa lucrez; 3)sa am propria afacere;...ce ati ales voi ...sau veti alege? alte propuneri?

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In ceea ce ma priveste, ma voi inscrie la facultate anul acesta, pe de o parte pentru ca poate fi foarte util sa ai si studii superioare, iar pe de alta parte pentru ca imi si place foarte mult profilul pe care il voi alege, iar dupa primul an voi urma niste cursuri, in speranta ca voi reusi sa fac ceva in urma acestora (ceea ce imi doresc mai mult decat specializarea pe care mi-ar oferi-o facultatea).

| mona a răspuns:

Eu as alege sa-mi fac propria afacere [alte propuneri...sa pleci sa lucrezi an alta tara]

| borntotwerk a răspuns:

1,3

| dominic90demy a răspuns:

As zice sa mergi la facultate si dupa sa pleci in alta tara.Si dupa ce strangi bani sa-ti deschizi o afacere.Cred ca asta ar fi cel mai binethinking

| SicaSkillz a răspuns:

Dupa scoala, facultate apoi iti deschizi o mica afacere. Dar asta nu inseamna un trai mai bun, asta e viata unui om, o viata scurta si urata, fericirea nu o aduc banii, poti sa fii fericit si fara bani.

| Adytzzzuuu a răspuns:

Propria afacere, am o idee foarte buna pentru tine, putem vb mai multe pe id cojoc_adrian_daniel