| Monica_1290 a întrebat:

Cum dau funda? Sunt noua pe aici si nu stiu cu sa dau funda.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi, Monica!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Iar toate intrebarile legate de TPU trebuie sa le pui la categoria "Totul despre TPU", ca ceilalti sa le gaseasca usor si sa-ti raspunda mai repede, si ca sa fie mai multa ordine pe site. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Biu a răspuns:

Deci tu pui intrebarea si cand cineva iti raspunde iti apare in dreptul acelei persoane : " declara raspuns castigator adica funda".
Sper ca te-am ajutat.
Si sa nu uit BUN VENIT!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Dai clic pe funda de la orice raspuns vrei u dupa ce pui o intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dreptul fiecarui raspuns primit la intrebarea ta este o fundita gri sub care scrie "declara raspunsul castigator".Tot ceea ce trebuie sa faci pentru a declara un raspuns castigator, este sa dai click pe fundita gri din dreptul raspunsului considerat cel mai bun si sa confirmi(ok).