| LightOfDeath a întrebat:

Cum definiti iubirea? Cel mai interesant raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu o definesc. A (de)fini înseamnă a limita.
Iar iubirea este mult prea complexă pentru a putea fi închisă într-o cutie fixă.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un fenomen ciudat care atrag 2 persoane sa formeze o relatie.

| Klepto a răspuns:

O minciuna, un miraj, o iluzie, o nebunie temporara, ai de unde sa alegi.

| Dariusuu a răspuns:

Iubirea ne ţine în viaţă, ştii?

Un om care nu este iubit şi nu iubeşte este un om mort.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Dariusuu):

Unde e mormantul meu? Nu-l vad big grin.

| Dariusuu a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Spune-mi că nu iubeşti nimic...

| W3R4 a răspuns:

Iubirea nu se defineşte în cuvinte, ea se simte.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cand primesc sex, fara sa platesc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este pretextul invocat de 2 oameni pentru a putea face sex.

| Bgey a răspuns:

Iubirea este o notiune inventata de evrei ca sa f*ta fara bani.

| thezbx a răspuns:

Simplu, nu o definim big grin

| thezbx a răspuns:

Love love most when it hurts much. sau
love means giving your heart and your whole soul tot the one who will break them

| lex79 a răspuns:

Cum zicea si bryan adams "N' when you can see your unborn children in her eyes
Ya know ya really love...".

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Nu se poate vedea nu se poate auzi dar se poate simti ex. tu can iubesti o persoana foarte apropiata la mine este unchiul meu iar daca nu o mai ai de abia atuncia ti-ai dat seama ca persoana pe care o iubesti o iubesti cu adevarat

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Iubirea e atunci cand oferi persoanei iubite totul fara sa astepti nimic in schimb

| DeathReaper a răspuns:

Habar n-am. Daca te referi ca sunt gelos pe acea persoana din cauza ca se da la altul, da e iubire, altfel nici nu o simt cred laughing De aceea cand ma intreaba "ma iubesti?" ii raspund nu stiu laughing)

| PisSsy a răspuns:

Iubirea nu se poate defini, e de nedescris... nimeni nu a reușit pana acum sa reproduca in cuvinte ceea ce simți cu adevarat. Ti extrem de mult la o persoana si habar nu ai de ce, misterul asta face cel mai frumos sentimentul! :*

| Cristina1994c a răspuns:

Iubirea nu se defineste. Cand iubesti nu mai esti doar tu pe primul loc si nu te gandesti numai la tine, te gandesti la cel de langa tine. Cand iubesti primul gand dimineata si ultimul seara este pres. de care esti indragostit. Cand iubesti devii fara sa vrei un om mai bun! asa vad eu iubirea.sad

| iubi09 a răspuns:

Pff s
I.U.B.I.R.E.A ♥ ♥ este T.O.T.U.L. ♥♥
nu se poate spune prin cuvinte, nu poti descrie starea acea de intensa fericire puppy dog eyes.Este un sentiment mirific, eu una parca sunt rupta de realitate atunci cand sunt indragostita puppy dog eyes parca secundele trec mai incet, parca timpul sta pe loc, si nu vreau sa ma trezesc din starea aia himnozica puppy dog eyes love struck E ceva de nedescriss puppy dog eyes nu ajung cuvintele, nimeni nu stie ce e acolo in sufletelul nostru puppy dog eyes. Asta este Iubirea

| Bgey a răspuns (pentru iubi09):

Daca esti nascuta in '96 si nu suferi de ceva boala psihica, draga mea, e cazul sa-ti pui niste intrebari.

| Alex593 a răspuns:

Iubirea nu are definitie si nici nu se descrie pentru ca are infinitati de lucruri ce nimic altceva nu are. Iubirea e acel sentiment care iti trece prin stomac cand nu mai poti dormi seara... cand nu poti manca. si altele. Iubirea e de nedescris. ea se simte!