| VivianKorea a întrebat:

Cum devin expert TPU si cate funde trebuie sa am?

Răspuns Câştigător
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde) la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. plus ca u conteaza aproape deloc nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Singura conditie, ca sa poti fi propus/a pentru titlu de Expert, este sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%. Cam atat. Citeste si acest blog: http://www.tpu.ro/blog/?p=601. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Ca să fii EXPERT TPU, trebuie să ajuţi lumea cu răspunsuri folositoare. Fii activă mereu! Dacă răspunzi la întrebări de genu ''Ce vârstă crezi că am? Dau fundă pentru cel care ghiceste''si iei funda. Nu o să ajungi!happy Iar ca sa fii expert TPU trebuie sa ai peste 600 de funde.

| mdany a răspuns:

Expert devii doar atunci cand decid administratorii daca meriti sau nu.Si trebuie sa ai funde si raspunsuri de calitate sa le zic asa.