| kdeta a întrebat:

CUM DUMNEZEU REUSESC SA MA LAS DE FUMAT? sunt fumator de peste 15 ani am reusit sa stau aproape 2 saptamani fara sa fumez prin simpla vointza dar a intervenit plictiseala si m-am apucat iar ce-i drept o tigare e ideala la nervi, in pauzele de serviciu sau la o terasa totusii...

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Citeste de aici http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html cartea "Temperanţă".
Ca omul sa poata birui un viciu trebuie sa aiba in spate o motivatie solida. Rareori se reuseste prin simpla vointa.

| Neverwas a răspuns:

Incearca sa folosesti plasturi cu nicotina.

| CrissuLinii a răspuns:

Uite: Nu exista NU POT, dar exista NU VREAU. Trebuie sa ai vointa ca sa te poti lasa. Daca vrei cu adevarat. Daca chiar nu te poti abtine, trebuie sa te duci la un psiholog care te va ajuta, daca nu poti singurhappyGandeste-te la asta: Fumatorii mor mai repedebatting eyelashes:* Ceao, fundahappy