| vRemi a întrebat:

Cum sa ma las de fumat? Nu sunt un fumator inrait, fumez o tigara la 2-3 zile dar nu vreau sa fumez deloc, m-am apucat de 1 luna din prostie, si nu stiu cum sa mai scap, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sarah15 a răspuns:

Buna! Intra aici, sunt mai multe sfaturi care te ajuta sa renunti la fumat:
http://www.eva.ro/......-7016.html
http://www.euforia.tv/......22721.html
Succes!

9 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Nu te lăsa. Eu nu am păţiti nimic şi eu chiar sunt înrăit.

| ForYouBaby a răspuns:

Prin vointa! trebuie sa ai incredere in tine ca poti sa scapi de el spune-ti "eu pot" orice poti sa faci atata timp cat vrei si ai curaj sa incepi aceasta "batalie" intre viciu si tine happy trebuie sa ai incredere ca tu vei castiga! NU RENUNTA! fi puternic si lasa-le happy

Răspuns utilizator avertizat
| inLoveWithNutella a răspuns:

Gandeste-te ca poti sa o faci, ca tu te poti influenta mai bine(sa nu fumezi) decat o prostie de 7-8 cm(ma refer la tigara big grin ). Impune-ti ca nu trebuie, ca nu ai nevoie de tigari. Faza cu scrisul pe pachet nu merge. Daca nu te lasi de fumat cand vezi pozele alea naspa de pe pachete, sigur nu o sa te lasi daca iti scrie pur si simplu "Nu e sanatos"straight face. Incearca sa iti impui tie ca ii o prostie, altfel nu ai cum! Sper sa reusesti! Peace!winking

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Pai trebuie sa iti impui singur, de exemplu lipeste o foaie pe pachetul de tigari pe care scrii,, fumatul nu e bun pentru tine" sau ceva de genul asta apoi infasoara pachetul de tigari in scoci in sa fel incat sa nubil deschizi cu usurinta, sper ca te-am ajutat

| rimbuiulianamaria a răspuns:

Stiu pe cineva care tot a fost in situatia asta si si-a luat o tigara electronica si l-a ajutat. Succes! Funda?

| vRemi explică (pentru rimbuiulianamaria):

Nu am timp si bani de tigari electronice.

| JohnnyBi a răspuns (pentru rimbuiulianamaria):

Din lac in put. corpul uman NU a fost creat sa inhaleze fum/abur. tigarile electronice au si ele nicotina/gudron. care e diferenta de una normala? si trabucul si narghileaua (din editia abur) au efecte secundare. pana si odorizantele de camera, daca tragi aer in piept cand pufaie (dozeaza) pe termen lung ti-o iei.

| vedeta18ama a răspuns:

Pai tigara inlocuiesteo cu alt ceva un mar, o bomboana mentolata ceva.