| davilla a întrebat:

Cum e mai bine sa-ti organizezi treaba: faci ce e greu la inceput cu riscul de a fi obosit dupa sau faci prima data ce e usor ca sa ai cat mai multa treaba gata si apoi te apuci de ce e greu?

Sper că înțelegeți...

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fac ce si cand am chef.
M-am bagat in atat de multe, si atat de diferite, incat nu prea mai conteaza daca fac ceva intr-o zi, sau nu.
Treburile obligatorii le aman uneori de 2-3 ori, dar constiinta mi le reda in minte pe repeat mereu, iar cand ma apuc le fac pe modul "racheta", adica treburi de jumatate de zi, sunt gata la perfectie in 1-2 ore. Apoi nu mai fac nimic vreo doua zile, decat servici si relax.
Sunt o fire foarte comoda.
Bine, comoda la standardele mele, ca altii au impresia ca job-ul le da sens vietii. Mie mi se pare ca viata e dupa program, job-ul e la-bareala.

Răspuns utilizator avertizat
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Am folosit ambele variante. După cum mă simțeam, mai în formă sau mai puțin; important e să te apuci.