| anonim_4396 a întrebat:

Cum e posibil asa ceva ziua pe bulevard chiar in Bucuresti?
https://www.digi24.ro/......ri-1347100
La ce le-a stat capul la tinerii aia? Nu s-au gandit ca vor fi prinsi cu cea mai mare usurinta sa nu mai zicem de intervenea cineva? Nici fata acoperita nimic.

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne! În ce lume trăim...

| Celcestietot a răspuns:

Cand raul este tolerat, orice-i posibil, asta-i lumea in care traim. Poate ca au vrut sa fie trimisi la racoare ca sa primeasca mancare pe gratis laughing.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, mai mult in Romania se intampla asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu știu, posibil... dar oricum peste tot se găsesc oameni foarte răi

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Peste tot se gasesc oameni rai, ca doar asta se doreste, daca nu se dorea, nu mai existau draci in societate, este simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da! Asta așa este, din păcate

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate, si din fericire ca ai o gandire sanatoasa si poti vedea asa cevawinking.

| Drimmero a răspuns:

Jungla urbana! Ceea ce ma ingrozeste pe mine e sportul asta national la romani sa scoata telefonul si sa filmeze cand cineva e in necaz, cel care a filmat se vede clar ca era aproape de jegurile alea 2, dar nu a schitat niciun gest, nu e singurul caz din pacate, in tara asta mori pe strada cu oamenii de fata si ei filmeaza, e strigator la cer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Mulțumesc frumos! Pot spune același lucru despre tine! happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Așa se întâmplă și în alte țări, dar se intervine altfel acolo, șansele de intervenție sunt mai mari, chiar cu mult.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere și... mulțumesc pentru observație happy!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Cu drag! big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| adriangrowinglife12 a răspuns:

E Bucuresti, orice se poate happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite ca e posibil. Nu cred ca doar in Romania se intampla lucruri din astea.

Nu cred ca baietii aia sunt la prima infractiune, asa ca asta e stilul lor de viata, nu la pasa mai mult decat de momentul cand isi arata forta și fac rost de niste bănuți

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dar imbecilitatea situatiei, ziua, intr-un loc "aglomerat"- ca doar cate masini sunt acolo., Fetele neacoperite
Nu s-au gandit ca pot fi filmati de camerele de supraveghere din zona. Sa nu mai vorbim de trecatori.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt oameni manati doar de pumn... realizezi ca ganditul e undeva pe planul 4-5 la ei.

| TristanTzara a răspuns (pentru Celcestietot):

Prosti, în alte țări e și mai rău. Gândește-te numai în SUA unde deținerea de arme de foc e legală, ce fel de scenarii sunt posibile. Adică treaba asta nici nu ar fi considerată știre acolo, e ceva prea "banal".

| Celcestietot a răspuns (pentru TristanTzara):

In unele tari da, in altele nu. Se intervine altfel in alte tari, reactia de interventie este totusi mai mare ca la romani. Acolo daca acest tip de imorlitate este o normalitate, bineinteles ca nu se mai difuzeaza la stiri un asemenea subiect, ci se vor cauta altele cu mult mai ingrozitoare. Interactiunea, interventia este subiectul, sa nu ne gandim totusi la arme big grin.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se stie doar ca Romania e o tara cu o populatie needucata si inculta deci cu alte cuvinte e JUNGLA curata.

Ce parerea sa am? copii in Romania sunt prosti (poti sa iti dai seama de lucrul acesta inca din copilarie), l-au omorat pentru cateva sute de lei cat facuse omul in ziua respectiva.

"La ce le-a stat capul la tinerii aia?" aici pot sa spun doar atat creierul conduce pumnul nu pumnul conduce creierul cam asa ceva. Sunt unii asa de prosti ca te omoara si daca le dai replica am cunoscut cazuri in care daca spuneai ceva direct urma pumnul.
Cand oamenii uita s-au il abandoneaza pe Dumnezeu se intampla nenorociri. Si sti de ce? pentru ca in Biblie spune clar ca oa sa ajungem sa ne distrugem intre noi.

Un preot a spus in felul urmator: "Vor veni vremuri in care va veti intoarce cu totii cu fata catre carte" De ce? simplu va veti pune cu totii un semn de intrebare: "Ce se INTAMPLA cu copii nostri?" iar atunci cand va veti da seama va fi deja mult prea tarziu, pentru ca SFARSITUL LUMII deja a venit?

Sfarsitul unui om poate sa fie in mai multe feluri: pe strada, acasa la el, la locul de munca, poate intr-un accident de masina? viata e scurta poate pentru unii e doar un vis, acum esti peste 35 de secunde nu o sa mai fii, exact cum s-a intamplat cu taximetristul. Nu i-au dat nici o sansa doi pe unu: condus de o dreapta urmat de un picor pe urma revin cu o stanga si in final lovitura finala.

Daca nu ai bani popa nici nu se uita la tine, nu tu slujba, nu tu pomana, o sa stai cu mortul in casa pana faci rost de bani pentru inmormantare asta daca esti sarac lipit si traiesti de pe o zi pe alta din salariul pe economie.
Asta nu mai e jungla e iadul pe pamant dar prostii care l-au facut praf pe taximetrist nu stiu ca acolo la puscarie poponarii o sa le faca botezul, unii vor muri altii vor supravietui ramnad cu traume pe viata dupa ce vor merge stramb.

VIATA BATE FILMUL.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La puscarie poti sa fi tu cat de mare si tare cu spatele lat si cu 60 in brat cand ai sa intri numai bunul Dumnezeu stie cum se va termina.
Acum existi peste 30 de secunde nu o sa mai fi https://www.youtube.com/watch?v=MAo52ijPdKM
De cand e lumea pe pamant a fost mereu asa, nu degeaba se spune ca viata e scurta.