| georgy7165 a întrebat:

Cum este mai bine: sa stai in camin sau cu chirie?

Răspuns Câştigător
| doarEu001 a răspuns:

Pai depinde de tine. daca iti permite bugetul eu zic sa alegi chiria.sunt mai multe avantaje.ai intimitate si confort.asa intr-o camera la camin esti nevoit sa imparti aceeasi incapere cu alte 2-4 persoane.acum depinde si ce iti permiti.nu am auzit pe nimeni sa fi murit ca a stat intr-o camera de caminlaughing

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In chirie poti sta cu cineva (in gazda cu camera separata) sau singura si la camin parca sunt conditii mai proaste, fiindca nu e zugraveala buna sau nu ai caldura iarna, bataie de cap cu vecinii. Vorba lui nobody cel mai bine singura sau cu parintii/iubitul intr-o locuinta stabila fara chirie. Cu banii de pe chirie iti platesti ratele la un apartament.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nici una, nici alta.Cel mai bine e să stai într-o garsonieră. Când locuieşti cu mai multe persoane, mereu apar scandaluri din lucruri mărunte.Sau...majoritatea scandalurilor pornesc pe tema banilor.
Şi dacă stai undeva cu, chirie îţi impune gazda reguli pe care trebuie să le respecţi.Cel mai bine e să stai singur şi să nu te mai deranjeze nimeni.Stai mai liniştit.

| Inemes a răspuns:

Chirie.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Depinde cum privesti. In camin e mai ieftin dar mai stai cu cineva in camera.
In chirie e mai scump, poti sa mai iei pe cienva sa stea cu tine astfel incat sa fie chiria mai mica, dar ai camera ta.