| Eeeeeeeeeeee a întrebat:

Cum este traseul pe munte de la Durau la Cabana Fantanele? Cam cate ore dureaza, care e gradul de dificultate si cam cum ar trebui sa fiu imbracata pentru un traseu de genuhappy.(la sfarsitul acestei luni) Dau fundita.big grinbig grin

1 răspuns:
| Biencush a răspuns:

Traseul nu e foarte greu, cred ca urcusul e de vreo 2 ore, dar de imbracat trebuie sa te imbraci bine, cine stie, poate se schimba traseul si urcati si mai sus, iar de unde incepe sa dispara vegetatie se foarte rece si curent, ca oriunde la munte in perioada asta! Sa ai ghete calduroase si antiderapante!