| anonima4all a întrebat:

Cum exprimati sentimentele? ce inseamna pentru voi cuv "a iubi sau te iubesc"?

2 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Tot timpul am zis ca pentru mine nu conteaza sa aud cuvintele "te iubesc" ci ma multumesc mai degraba sa mi se arate asta...acum imi dau seama ca e importamt sa mai auzi din cand in cand si aceste cuvinte pentru ca iti dau curaj si te fac sa te simti bine. ce inseamna a iubi...pai inseamna in primul rand respect fata de cealata persoana si sa'i areti in fiecare zi cat de important este pentru tine happy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cuvantul nu inseamna totul. Il rostesti (sincer) doar atunci cand dorinta de a demonstra iubirea care te copleseste iti taie respiratia. Cine crede ca poate explica in cuvinte ce inseamna sentimentul si fiorul dragostei se inseala. Iubirea, o simti, o traiesti si nu o comentezi. O privire, o atingere inseamna mai mult decat o mie de cuvinte. Prefer sa simt, nu sa aud, iubirea.