| SERIALS a întrebat:

Cum fac rost de multi urmaritori unele persoane? Care e smecheria?

6 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Multe motive. Are relatii, prieteni care-s deja populari si ii face reclama, foloseste tag-uri populare, are bani e frumoasa si de asta ii da follow. Plus ca retelele sociale sunt pline de boti, care da follow la anumite conturi. Mai conteaza si ce ii intereseaza pe cei care vad profilul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, raspunzi bine/suficient de bine la intrebari, incat sa fii pe placul utilizatorilor, sa le raspunzi corect gramatical, sa nu te contrazici cu ei, decat daca nu au dreptate, sa le spui realul, sa le spui nu doar ce vor sa auda, si ce este bine de facut. Si cu cat mai multe raspunsuri bune/castigatoare ai, iti vor si vizita pagina de profil ca sa vada exact despre ce este vorba, cate raspunsuri ai, funde, distinctii si toate cele. Dar, daca raspunzi eronat si mai bagi si cuvinte jignitoare o sa iti stearga adminii raspunsurile si te poti face si cu banare pe 1-3 luni, din cauza asta sau advertismente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai follow pentru follow.

| NoFeelings a răspuns:

Pe ce site?

| SERIALS explică (pentru NoFeelings):

Facebook

| NoFeelings a răspuns (pentru SERIALS):

Pozele. În general, frumusețea.
Daca ai mulți prieteni, dă-le add la toți.
Pune poze de înaltă calitate, nu îți umple pagina cu shareuri