| AvalohAlyn a întrebat:

Cum fac sa îmi număr caloriile consumate in fiecare zi? E cam greu.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu este 100% precis, dar caloriile consumate prin efort fizic le poti masura cu Mi Band 6. https://www.mi.com/global/product/mi-smart-band-6/overview

| Mosotti a răspuns:

Eu imi numar caloriile din 2008, e f simplu, cumperi un cantar de bucatarie electronic si cantaresti ce mananci, ai valorile pe ambalaj la 100 g de produs.

Daca mananci 120 g de paine, faci 1, 2 x cat scrie ca are pe ambalaj.
Daca mananci 80 g, faci 0, 8 x cat scrie, si gata.

Nu e mare lucru. Si asa faci la fiecare produs.
Eu calculez exact si la supe, si la mancare gatita unde e mult mai greu.
Am un tabel in excel cu data, kcal mancate in ziua aia, carbohodratii si sarea in grame.

Nu ma iau dupa nici un calculator ca acolo nu e exact, eu mi le calculez 95 % exact, si am verificat cu cantarul ca da f precis ce socotesc.

| Saiko10 a răspuns:

Foloseste aplicatia de telefon my fitness pal.