| anonim_4396 a întrebat:

Cum faceti fata caldurii?
Ce trucuri aveti ca sa o invingeti?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Inchid toate geamurile si dau drumul aparatului de aer conditionatwinkinglaughing

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Va spun eu o metoda, care mereu da rezultate foarte bune - umplerea de vana cu apa racoritoare (eu folosesc direct apa rece, care de la caldura din casa se mai incalzeste singura cateva gradewinking ) si scufundari repetate de cate ori este nevoie. Apoi cel putin jumatate de ora nu veti mai simti caldura si nu veti transpira. In lipsa unui aer conditionat ajuta si un ventilator (nu mult, ce-i drept oh go on ), iar cand iesiti afara, nu uitati sa luati cu voi un evantai si o sticla cu apa plata. Succes!winking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mă feresc să stau la soare, beau apă plată. Nu sunt rea de căldură.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Doamne, din cauza acelui " i " lipsa ( caldurii), am inteles total altceva initial.

| BRG a răspuns:

Apă rece, ventilator, s-au evantai, depinde de loc, şi stat în casă între orele 12-17

| Pho3nix a răspuns:

Eu imi mai bag capul in frigider din 10 in 10 minute daca imi e foarte cald.

| JustMe a răspuns:

-Stau acasa eventual cu niste prieteni la racoarea aerului conditionat
-Ma duc la strand
-Ma duc la mall ca e climatizat
-Merg la cinema/billiard/bowling(care sunt tot la mall de fapt)
-Sau merg la o prietena care are aer conditionat

| Contrast a răspuns:

Eu chiar nu prea iubesc caldura...
Cand nu mai pot intru-n piscina (chiar si din ora-n ora daca trebuie) desi la mine nu e insuportabil de cald in casa, lada frigorifica in permanenta e cu mine-n masina, apa plata permanent, fructe f f reci/ sucuri naturale din fructe, ice-tea cu cuburi de gheata!

| Shinen a răspuns:

Cand e foarte cald afara, nu ies deloc afara, doar pana la magazin daca e nevoie.

| allleeeee a răspuns:

Sincersa sa fiu mie in casa nu prea imi este clad :))...
http://www.divahair.ro/......grade__q__

| Stefanaaa a răspuns:

Stau mult afara, la umbra, cu gasca, ne inarmam cu apa [nu foarte rece pentru ca facem stop cardiac] calduta si ne udam tongue. Ce altceva poti sa faci? laughing

| aleCsandrra a răspuns:

Pai ma duc la starand sau ma ud cu fetele si beau apa rece de la congelator sau daca nu stau in casa si deschid ventilatorulwinking

| roxy_2350 a răspuns:

Incerc sa beau foarte multe lichide si sa stau in casa la orele de varf.

| Sile_6892 a răspuns:

Apa rece de la frigider, geamul deschis pentru aerisire si o plimbare prin parc la umbra pomilor pana trece zapuseala...

| Andreea9222 a răspuns:

Multa apa, dusuri reci big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ies afara decat dupa amiaza, imi tin mereu parul prins(cand stau acasa, coc de balerina, cand ies, coada obisnuita, joasa), port haine largute si beau apa incontinuu(dar nu rece). Cand e foarte cald, mai manac cate o inghetata.Nu am probleme cu caldura, eu fiind mai friguroasa de fel, chiar imi prieste aceastahee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi tin incheieturile reci ca sa am tot corpu la o temperatura acceptabila.