| anonim_4396 a întrebat:

Cum faceti sa impacati si capra si varza? Cind ai prieteni la care tii, dar ei nu se inteleg intre ei?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Faci o adevarata echilibristica pentru a nu-i pune la un loc pe cei care nu se inteleg intre ei. Te intalnesti cu ei separat, incerci sa nu discuti despre unii in prezenta celorlalti. Uneori e chiar dificil de impacat capra cu varza.
Bafta!

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca sunt baiat si fata si nu se inteleg, incerc sa ii cuplez. Extremele se atrag, deci ar trebui sa meargahee heeDaca sunt ambii baieti ii pun fata in fata sa isi spuna fata in fata care e treaba si sa isi dea mana, iar daca sunt fetethinking le las in pacelaughing

| Silvia a răspuns:

Eu ma confrunt cu problema asta si e foarte greu.straight face
Nu pot sa ii inteleg! Unul zice ca de ce stau cu ala ca nu stiu cechatterbox altul ca stau mai mult cu celalalt...se cearta mereu cand se intalnesc si eu pic intre ei si trebuie sa ii despart.Am zis ca trebuie sa ii fac sa se inteleaga intr-un fel. Dar crezi ca merge?!laughingCica era totul ok o zi, doua...si dupa aia iar ii vedeam ca se ceartalaughing.
Eu incerc cat posibil sa ii impac...sa se inteleaga si sa reusesc sa stau cu toata lumea.big grin

mariana
| mariana a răspuns:

E greu sa fii arbitru intre prieteni si sa vezi care are dreptate si de ce s-au suparat unii pe altii. Asa ca poti sa incerci sa clarifici problema care i-a invrajbit dar daca nu reusesti, nu trebuie sa te culpabilizezi pentru ca tu nu esti vinovat ca ei nu se inteleg.
Tu trebuie sa eviti sa te intalnesti, in acelasi timp cu prietenii "beligeranti" si sa incerci sa ramai prieten cu toti.
Dar stiu ca tu poti si cu o mica ironie sa-i faci sa se simta prost pentru ca s-au suparat de la o "prostioara" si atunci poate ca, se vor "destepta" si vor depune "armele". Incearca, incercare moarte n-are.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Am trecut si eu printr'o perioada de genul... una zicea ca de ce nu ma duc la ea, cealalta ca la ea, dupa aia se suparau laughing...am avut o discutie serioasa(din aia cu plansete laughing ) si am explicat ca tin la amandoua si ca nu ma pot impartii...si dupa aceea a fost bine...acum slava domnului ca nu mai trebuie sa ma confrunt cu asa cevahappy

| arysa a răspuns:

Incerc sa-i impac, daca nu merge asta e renunt.

| imortal a răspuns:

Vi cu lupu si cu iepurli rolling on the floor))...nu toate caracterele sunt la fel, unele se atrag altele se resing si orice ai face nu le poti schimba polaritatea...

| marioBARCELONA a răspuns:

Este bine sa LASI rezolvarea problemelor sa vina de la sine. Poate uneori nu esti atat de obiectiv pe cat ti-ai dori. Poti in cel mai bun caz sa-ti expui parerea vis-a-vis de situatia creata.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff, las lucrurile sa curga de la sine... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii lasi sasi rezolve disensiunile. tu ramai prieten cu amandoi, ca nu ai nimic de impartit. daca poti ajuti, daca nu, nu,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Devin avocatul diavolului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te intalnesti cu ei pe rand si incerci sa nu porti vorbe. Daca reusesti sa le arati cum vezi lucrurile, poate isi vor da seama unde gresesc.Nu e atat de important sa se inteleaga ei intre ei, ci tu cu fiecare in parte. Mai greu cu bairamurile.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te intalnesti cu ei pe rand si porti porti vorbe. Daca reusesti sa ii faci sa inteleaga unde gresesc, esti grozav. Conteaza in primul rand sa te intelegi tu cu fiecare in parte si nu neaparat ei intre ei. Mai greu cu bairamurile.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa, Bro, ca ne impacam noi singure.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma bag intre ei, iar ei sa nu ma implice in problema.Sa-si rezolve situatia singuri, fara sa ma tarasca in discutii interminabile si sufocante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok happy