| Superior a întrebat:

Cum imi pot antrena corpul la durere si sa-mi maresc rezistenta la pierderi de sange? Simt ca am nevoie de asa ceva in viitorul apropiat...

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Unde ai nevoie? In PD2, te bagi la Deathwith? laughing

2 chestii diferite: durere si pierdere de sange.
Rezistenta la pierderi de sange, nu exista asa ceva, in schimb exista coagularea. Coagularea este o actiune, nu o rezistenta prin care se stopeaza stangerarea. Exista 4 afectiuni ale sangelui, daca nu ai niciuna, ai cea mai buna 'rezistenta' la ora actuala. Nu poti face nimic, decat sa eviti cutitul inainte sa penetreze abdomenul.winking

Cat despre durere, totul este psihologic. Poti indura cantitati imense de durere cu un antrenament adecvat. De exemplu, cand simti durere intr-o parte a corpului, concentreaza-te pe cealalta parte unde nu este durere, lasa cealalta parte sa devina senzatia predominanta, sau indreaptati atentia spre altceva, masinile care trec, pasarile zburatoare, ce vei manca la cina etc.Gandeste-te la o imagine din trecut, unde erai foarte fericit, lasa imaginatia sa preia controlul, lasa emotia sa-ti acopere mintea.

| Superior explică (pentru N0xEterniS):

Respect,un raspuns serios, nu troll.
Ma rog, as vrea eu sa fiu ca in Payday 2 happy

2 răspunsuri:
| SilviuStelian a răspuns:

Mai bine du-te la un medic pentru asa ceva. Aceste intrebari nu sunt de joaca.