| Recomandat a întrebat:

Cum imi pot controla visele?
Adica sa pot face ce vreau eu. Cateodata sunt constient ca visez si incerc sa controles visul, dar reusesc partial. Visul decurge cateva secunde cum vreau eu iar dupa aia ia o intorsatura ciudata (ma gandesc la ceva dar se intampla altceva care nu are nicio legatura).

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

E destul de dificil sa visezi lucid si sa poti controla actiunile tale dintr-un vis. Exista mai multe tehnici, dar trebuie sa ai rabdare si sa incerci cat mai des posibil. Uite aici cate ceva despre subiect:
http://extinderea-constiintei.ro/......re-lucida/

| M25M a răspuns:

Nu ai cum sa iti controlezi visele, acestea sunt rodul inconstientului tau, nu poti sa il controlezi.