| SweetAngelCry a întrebat:

Cum iti dai seama daca un om minte?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

De obicei se vede asta prin gesturile lui, ezita si nu e sigur pe el, iti evita privirea. De obicei miciuna se vede in timp. Omul care minte se contrazice la un moment dat. Persoanele care mint au tendinta de a scapa de frustrare aruncand odata tot ce au de spus, vorbind rapid pentru a scapa de povara. De obicei vezi ca e foarte agitat si ii transpira fruntea si plamele. Unele din aceste '' simptome '' sunt si pentru persoanele timide si tematoare asa ca trebuie sa inveti sa deosebesti aceste persoane. Cunoaste omul inainte de a-l eticheta si evita sa etichetezi daca nu esti nevoit sa o faci.

9 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Uneori nu iti prea dai seama,. dar unele persoane :
-nu se uita in ochii tai.
-tonul vocii este schimbat-or.
-vorbeste prea repede sau prea rar.
-isi incruciseaza mainile sau picioarele.
-privesc mereu in jos.
-incearca sa intoarca situatia astfel incat ajunge sa te acuze pe tine ca minti.
-se agita fara nici un motiv si sunt nervosi.
si sunt mai multe

| Malvina24 a răspuns:

Sunt situatii in care nu ne dam seama, deoarece unii oameni sunt atat de buni la asta(la mintit) incat se prefac de minune! Pe altii ii dau de gol gesturile, fata, mimica! Depinde cine e persoana care vrei sa-ti dai seama daca spune adevarul sau nu! Un infractor o sa fie mereu la polul opus de o persoana fara minciuni! Si depinde si ce minciuni! stii cum e vorba pe la noi:o minciunica mica si firava nu strica! Daca nu face rau nimanui o minciuna e bine venita(mai ales daca prin ea faci bine cuiva) insa daca e ceva mai mult ...renunta!

| Vizitiul a răspuns:

Se balbaie, iti evita privirea, la un moment dat se contrazice de unul singur.

| Vizitiul a răspuns:

Christinutza -spui ca-i traspira palmele si dupa asta iti dai seama ca minte, ok.
Dar daca tine mainile in buzunar si nu le poti vedea, atunci cum e?

| OanaG a răspuns:

Dupa figura, eu cand mint[foaaartee rar] si ma prinde cineva incep a rade, inainte sa-mi fi spus laughing

| fabiola a răspuns:

Ii masori nasul... oare Pinochio tot papusa fara suflet a ramas sau sunt zilnic prin preajma, o colectie, de nici noi nu mai stim ce-i adevarul!

| andrei a răspuns:

Daca e expert ca mine nu ai cum sa iti dai seamatongue

| dewix a răspuns:

Eu incep sa rad. laughing Sau ma inrosesc laughing
Dar de obicei, nu se uita la tine, e agitat...

| christinutza a răspuns:

De obicei este foarte usor sa-ti dai seama daca cineva te minte: ii transpira palmele, nu te priveste in ochii cand iti vorbeste, ezita sau, din contra, vorbeste prea repede pentru a nu putea fi intrerupt.Si in afara de asta, daca il iei la intrebari mai repede, se pierde sau se contrazice.