| DarthRevan a întrebat:

Cum ma puteti ajuta cu un nume de firma, am 16 ani si facem niste exercitii pentru liceu. Facem economie, Antreprenoriale si gestiune economica.Aceste materii m-au fascinat, vreau sa fac afaceri si sa devin un model pentru ceilalti.
Oricum sa trec la subiect, pe mine profesoara m-a pus in functia de Antreprenor al firmei.Mai exact eu trebuie sa fac si planul de afaceri sau numai sa verific angajatii firmei.(Angajatii fiind colegii mei, practic acesta este un proiect de firma si noi trebuie sa realizam un plan de afaceri) Ce nume credeti ca ar fi bun si ar putea sa ramana in mintea oamenilor.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Uita-te la cateva seriale din filmuletul ala economic, "The Apprentice" facut de Donald Trump.

O sa gasesti acolo niste nume de sta pisica in coada.

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Iti pot da un exemplu ce poate fi bun si remarcabil :

S.C HelpFriends .S.R.L

Ii poti povestii profesoarei ca este o companie ce are ca scop sa ajuti prietenii din intreaga lume.
Vrei sa dezvolti un proiect care tine sa faca oamenii sa fie respectuosi. prietenosi unii cu altii.

| DarthRevan explică (pentru helpfriends):

Este o idei chiar foarte buna, mersi mult!