| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate combate inteligenta artificială corupția din sistemul medical?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poate. Ce treaba are AI cu medicina? Fac robotii operatii?

| Andrei200202 a răspuns (pentru anonim_4396):

La întrebarea asta m-am blocat si eu. Are prietena mea un proiect de facut despre Corupția în sistemul medical. Inteligenta artificială în combaterea acestei "pandemii". Am tot căutat dar nu gasesc nimic si oricum logic vorbind nu ar putea combate asta inteligenta artificala. Inițial am vrut sa scriem ca unui robot-computer care îți face analize, îți dă verdictul și îți oferă tratament nu îi poți oferi mită dar după m-am gândit că până la urmă acești roboți sunt coordonați tot de oameni. Plus că majoritatea spagilor se dau pentru operații, după cum ziceai si tu, un robot nu poate efectua operatii, cel putin nu in zilele noastre.
Oricum corupția din spitale nu constă doar în șpagă ci și in multe altele precum nepotism, furt si delapidare și altele.

| anonim_4396 explică (pentru Andrei200202):

Dap, nu prea are logica...

| PainTech a răspuns (pentru Andrei200202):

Acum nu. In viitor, DACA o sa avem sistemul medical administrat sau cel putin verificat de inteligenta artificiala ( ceea ce pare mai degraba science-fiction la ora actuala ) se poate.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Coruptia poate fi combatuta de o conducere buna care sa vrea asta, altfel nimic nu o poate combate.

| oglindasultanului a răspuns:

E mai usor de manipulat mai multe exemplare deodata.

| ShaOfHatred a răspuns:

Cum poate ceva creat de om să combată pe cel ce a creat-o?