| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi scot o persoana din minte?

(Pur si simplu m-a enervat foarte foarte tare si vreau sa o uit.)

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce ai patit bogdane tea nimerit cupidon cu sageata cu inima?

un gand ignorat revine puternic in constient sa stii pe viitor

| Drimmero a răspuns:

Uita de acea persoana, orice rau ti-a facut, gandeste-te ca nu merita sa-i acorzi atentie, dandu-i atentie, inseamna ca ai pus suflet la ceea ce ti-a zis/facut. ''Dusmanii'' asta au ca scop, sa te termine psihic. Trebuie sa ai psihicul puternic, cel mai bun sfat este sa te impaci cu persoana respectiva, asa uiti de supararea provocata!

| J0B0MAT a răspuns:

Te gandesti la ceva care iti place.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu merge. In minte nu am acum decat dispret...

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Asa e cand te enerveaza cineva foarte tare.Dar daca iti ocupi timpul cu altceva, atentia o sa ti se indrepte spre acel lucru si o sa uiti usor, usor.
Iesi undeva, vezi un film, invata...

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Cum poti sa-ti scoti o persoana din minte?

Well,daca spui asta atunci cred ca te-a enervat foarte mult *chiar dezgustat*, nu-i asa?

Cel mai bun mod de a uita o persoana este de a incerca sa vorbesti cu alte persoane si sa n-o mai bagi in seama pe respectiva.

Daca nu ai alte persoane atunci citeste, joaca-te pe PC, fa ordine prin camera... sincer, fa orice dar numai nu sta degeaba. Daca stai degeaba atunci cel mai probabil incepi sa te gandesti la persoana respectiva si te enervezi.

Nu o s-o uiti definitiv niciodata dar dupa ce trece putin timp deja nu o sa te mai gandesti la asta...

Daca e fata atunci stai chill, e lumea plina *cine vorbea* ^-^
Succes!

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing Ai dreptate.
Dar totusi sunt unele momente peste care nu poti trece asa usor.
In orice caz, mersi ca ma mai tineti de vorba pe aici si m-a mai detasez de problema.

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Man... este prietena, nu-i asa? Damn, stiam eu ca o sa vina ziua asta...
Ce faceti fratilor? sad Toti prietenii mei au probleme cu prietenele mai nou?

Eh, cel putin stiu ca Winter e okayhee hee *pentru moment*

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu e prietena manlaughing. Daca as avea nu as fi lasat sa se ajunga aici.
Cine e winter?

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Winter e unul dintre prietenii mei de pe TPU. happy E de treaba. Poate vorbim candva toti pe skype.

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Aha. baga asul.bogdan pe skype.

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu am skype ...si nici nu cred ca o sa-mi iau curand. Nu prea am timp.
Sa treaca saptamana viitoare... big grin

| KindKid17 a răspuns (pentru RainmakerX):

Prezent! big grin

| KindKid17 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Frate, cum a zis si blitzlike! Asta trebuie sa faci! Daca e despre vreo fata... mai sunt, doar sa nu ajungi in starea mea laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru KindKid17):

laughing)))))

| R0R0 a răspuns:

Deci asta vroiai sa imi spui...
Ocupa-ti timpul cu ceva si o sa o uiti,

| Idkidk a răspuns:

Pai te gandesti la altceva, de exemplu la ceva ce iti place, la tine, la persoanele dragi, sau te apuci de ceva, sa ai un hobby ca sa uiti de griji... Sau un timp nu o mai bagi in seama pe acea persoana. Funda?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Cum adica funda? laughing
Pai tu nu incerci sa ma ajuti? Vrei doar funda? laughing
Si nu pot sa ma gandesc la altceva decat la asta... Tot ce tinea de hobbyul meu are legatura cu asta.

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce hobby ai?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Pai imi place sa editez video, sa desenez chiar, si joc lol de ceva vreme...(asteas alea mai uzuale)

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ok, poti sa desenezi ca sa uiti.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Eh. Daca ar fi asa de usor... Cred ca o sa ascult niste muzica si o sa imi treaca.
Deja am inceput sa uit)))

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Fa terapie d-aia cu electrosocuri la cap.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

Nu il mai baga in seama dar sa il uiti din minte nu prea poti.

| Rakanishuu a răspuns:

Ocupandu-ti timpul cu diverse activitati: te uiti la un film, iesi prin oras, inveti..etc.
Mna, odata ce ti-a sensibilizat mintea, slabe sanse sa o mai "dai afara", pentru ca oarecum a contribuit la stimularea sentimentelor morale.
O sa treaca de la sine. Concentreaza-te cat mai putin pe subiectul asta, ca poate ingreuna schimbarea perspectivei (o uiti mai greu).

| DoarBogdan a răspuns (pentru Rakanishuu):

Pai e chiestie de momenthappy. Adica imi ocup mereu timpul cu diverse activitati.
Dar acum, vreau sa nu ma mai gandesc la aceea persoana.

| Rakanishuu a răspuns (pentru DoarBogdan):

Culca-te! happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Rakanishuu):

Dar nu ma ia somnul din cauza asta...

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Încearcă să îţi eliberezi mintea! Ce zici de yoga?

| Morrígu a răspuns:

Lași să se consume.
Dacă încerci să faci chestii ca să uiți, conștientul tău nu îți va fi prieten și tot îți va aminti motiv pentru care te distrugi.
Cel mai ușor e să te resemnezi. Îți dai voie să simți, accepți cum te simți și va trece de la sine. Te obișnuiești sau te plictisești și uiți.
O seară bună.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai eu cred ca o persoană o poti scoate din minte cu timpul, așa dintr-un sfert de ora, nu ai cum.Și atunci cînd vei reuși să uiți de acea persoană te asigur ca iar te vei intersecta cu ea, și din nou îți vei aminti tot ceea ce ai reușit să uiți intr-un timp îndelungat. Acum nu ai decit să te gindesti de ce ti-a enervat, și să lași lucrurile cum sunt, căci dacă te implici poți să îți aduci și mai mult aminte de persoana respectivă și chiar să nu o mai poti scoate din minte. Iarăși am spus din propria inițiativă. Sper să te ajute cit de cit.

| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Stiu ca si tu ai avut probleme cu prietena ta cea mai buna.
Nu stiu daca tu ai vrut sa o uiti. Si normal ca te intersectezi mereu cu ea si iti aduci aminte multe lucruri. Pentru ca astfel de lucruri nu se uita asa usor.
Deja faptul ca am vorbit cu prietenii de pe TPU m-a m-ai ajutat.
Problema mea nu e chiar asa de mare daca stau sa ma gandesc mai bine acum.
Adicalaughing eu ma stiam mai bun de atat. Nu o sa ma schimbe cu nimic acest moment.
Stand si citind asta ma gandesc la tot felul de lucruri si in cele din urma ajunsai la uitare. Nu stiu cumlaughing.
Scuze daca intrebarea mea a parut ciudata.
Mersi de ajutor.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai nu, aici nu mi-ai reamintit de prietena mea cea mai bună(aceasta a fost în trecut, acum alte lucruri se întîmpla), dar oricum cu plăcere.

| milkie a răspuns:

Te mentii ocupat. O eviti.