| Mirceadumb a întrebat:

Cum pot sa uit o persoana de care m-am indragostit? Pur si simplu o iubesc. ea nu cred ca stie ce simt pentru ea si are deja prieten. Deci ce pot sa fac sa mi-o scot din minte?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-ti alta prietena/amica

| Captive a răspuns:

Incearca sa te uiti la un film/un serial care iti place, sa petreci timp cu prietenii, du-te la cinema, la cumparaturi, la sala, la alergat etc.
Iti recomand cateva seriale in caz ca vrei sa te uiti: Supernatural, Dexter, Csi: Miami, Csi: New York.
Bafta. happy

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Prefa-te ca nu iti pasa, si vei uita.

| ILoveWeekends a răspuns:

Gandeste-te doar ca asa a fost sa fie. Totul se intampla cu un motic...deci inseamna ca ai ceva de invatat din asta. Poate sufletul tau pereche este altcineva care va aparea mai tarziu in viata ta sau deja este,, dar poate nu o vezi. Incearca sa uiti si foloseste-te de sfaturile celorlalti. Uneori e bine sa vorbesti despre asta. Discuta cu un bun prieten si ti se va lua o piatra de pe inima. Cand simti ca te gandesti la ea fa repede ceva ca sa iti distragi atentia. Succes!

| LaviniaT a răspuns:

Eu as zice sa faci cumva sa ii dai de inteles ca o placi,ce daca are prieten. Oferai o floare,sau daca poti trimite-i prin cineva o mica atentie cu un biletel pe care sa scrie te plac sau esti foarte frumoasa,m-am indragostit de privirea ta,un mesaj scurt care sa o atraga putin,crede-ma sunt fata si stiu ce ne place noua, incearca totusi sa o cuceresti cumva, nu te lasa, are prieten si gata, te consolezi cu asta?