| Skarr a întrebat:

Cum pot sa scap de anxietate sociala? M-am întâlnit cu un fost coleg și îmi tremurau picioarele cat timp am vorbit cu el.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Doar prin exercitii poti scapa de ea, cu cat vei iesi la mai multe intalniri cu atat va deveni mai usor in timp.

| Invictusman a răspuns:

E foarte greu sa scapi de asa ceva.

| Bluestar15 a răspuns:

Intalneste-te mai des cu oamenii, socializeaza cu acei oameni care te fac sa te simti confortabil si in largul tau, poti lua niste vitamine si minerale (ajuta), eventual inozitol (e de fapt vitamina b8 si are efecte benefice asupra anxietatii) si atunci cand esti in public nu sta de vorba cu acele ganduri care produc anxietate sociala, ci fii concentrat pe ce faci in acel moment, pe conversatie etc. De asemenea, practicarea unui sport poate ajuta mult, la fel si spovedania. Toate cele bune!