| Nexus7i8 a întrebat:

Cum sa scap de anxietate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu ajutorul medicului psihiatru, te inarmezi cu rabdare cativa banuti (nu iti trebuiesc multi bani) si in baza unui diagnostic pus de medicul psihiatru vei lua un tratament 1-2 pastile pe zi timp de minim 6 luni, recomand 1 an de zile sau mai mult. Intre timp incepi sa mananci mai sanatos sa iei o protectie pentru ficat, sa faci eventual miscare (poti face sport si acasa) asa ca nu te ingrijora ca iti vor afecta ficatul tare sau ceva.
Ai toate sansele sa scapi de anxietate dar trebuie sa faci ceva in acest sens, nu sa o iei precum aud pe multi altii "eu nu ma duc la psihiatru, eu nu sunt nebun", aceasta gandire te lasa in continuare in bezna, iar cei care lupta si iau un medicament ajung bine mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Pshiatru
2.Pshiholog
3.Cat mai multa comunicare
4.Incredere in fortele proprii
Depinde ce anxietati ai si cat de mult au evoluat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înfruntând-o^^

| FDJYHRF a răspuns:

Du-te si vorbeste cu u psiholog sau cu cineva apropiat