| Maryna27 a întrebat:

Cum pot sa scap de timiditate? Cand vorbesc cu cineva care nu este cineva cunoscut ma cam blochez nu mai am ideei si ma inrosesc toata; De exemplu la ora de matematica cand facem exercitii mie foarte frica sa raspund deoarece poate o sa gresesc si o sa rada copiii de mine sau o sa zica domnul profesor ceva; Mi-e frica sa fac cunostinta cu alti copii deoarece nu stiu cum sa incep sau ce sa zic; Pe messenger am mai mult curaj sa vorbesc cu prietenii decat fata in fata; Deci imi puteti da si mie niste sfaturi? va rog

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Uite vezi aici ai cateva sfaturi. Citeste: http://www.fistichiu.ro/Psihologie-sociala/vreau-sa-scap-de-timiditate.html

5 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Doamne credeam ca sunt singurul in felul acesta dar vad ca si tu esti exact ca mine, prin cuvintele tale parca ma vad pe mine happy

| Maryna27 explică (pentru CristiB93):

Ma bucur ca nu sunt singura

| CristiB93 a răspuns (pentru Maryna27):

Cati ani ai?

| Maryna27 explică (pentru CristiB93):

15 ani, Dc?

| CristiB93 a răspuns (pentru Maryna27):

Vreau sa te cunosc, imi dai voie?happy