| Skullz a întrebat:

Cum pot sa vad ce placa de sunet am fara sa umblu in unitate?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce Windows ai. Oricum ai undeva fereastra de "Run". Intra acolo si scrie "dxdiag". Dupa ce ruleaza un pic o sa-ti apara "DirectX Diagnostic Tool" si apesi pe "Sound". Acolo scrie "Name:" si gasesti denumirea.

| Skullz explică (pentru Salontanul):

Sa iti zic dc vreau sa aflu. vineri am deschis pc si cand sa pun muzica la sistemul audio nu se mai auzea nimic. sa fie de la placa de sunet? sa o schimb?

| Salontanul a răspuns (pentru Skullz):

Incearca intai sa vezi setarile ei.