| Tofu a întrebat:

Cum pot scapa de cineva enervant de la mine din clasa? Ma injura, ma impinge si-mi ia penarul/stiloul/caciula..etc. Eu il ignor si el tot nu ma lasa, i-am spus dirigintei dar tot lui ii tine partea.Este nesimtit si nu conteaza daca "victima" lui e fata/baiat are 12/15/50/70 de ani, isi bate joc de el/ea. ( scuze pentru greselile gramaticale)

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa iei legatura cu unu care stie sa puna la punct idiotii ca ala, ii dai o sticla de bere si dupa ore cand iese din incinta scolii il strange nitel de gat si nu te va uita in veci + ca se va cuminti.

| Tofu explică (pentru mgtow):

As vrea eu. Un coleg l-a strans de gat si l-a batut rau de tot, i-a curs sange din nas si nu s-a cumintit, nici asa nu o sa functioneze + ca am o varsta anume, nu pot sa dau beri la oameni.

| mgtow a răspuns (pentru Tofu):

Atunci daca ai martori de incredere mergi cu un politai sau fa o declaratie la sectie mergand cu martoru incluzand faptul ca diriga nu iti acorda dreptate asa sa faca ei dreptate.

| Tofu explică (pentru mgtow):

N-are rost, are 1-2 procese verbale si 4 la purtare, o sa ramana de 2 ori repetent, mai mult ca sigur si am colegi prosti, nu suntem genul ala de clasa unita straight face

| mgtow a răspuns (pentru Tofu):

Atunci mai pune-l pe ala sa il bata si ii faci cinste.

| ElenaSA a răspuns:

Da, foarte neplacut. Te prezinti la scoala cu parintii si vorbiti cu diriginta. Daca nu merge asa faci o reclamatie la director.

| Tofu explică (pentru ElenaSA):

A vorbit mama cu diriginta dar taicasu' e unu de 35-40 de ani care umbla cu toate femeile, maicasa n-are nici o treaba cu copilu ei, nu vine nicioadata la sedintele cu parintii. Directorul stie tot ce face, nu mai trebuie reclamatie. Nu mai stiu ce sa fac!

| ElenaSA a răspuns (pentru Tofu):

Atunci fa reclamatie scrisa pe care sa o inregistrezi la secretariat. Mergi cu parintii si o depui si ceri numar de inregistrare. Daca e ceva scris e posibil sa se actioneze cumva. Succes!

| Tofu explică (pentru ElenaSA):

Pot sa ii fac 100 de reclamatii ca el nu inceteaza.

| ElenaSA a răspuns (pentru Tofu):

Daca este scrisa si inregistrata este un semn de alarma pentru conducere. Asa ca incearca si aceasta varianta.

| zaratu a răspuns:

Si eu am patit la fel in clasa 10 dar mai rau la mine era ca ma jicnea di diriga si am ajuns la concluzia ca transferul este cel mai bun. daca vrei sa iti povestesc mai multe vb pe mess zaratu. iulian

| lizemm a răspuns:

Baiatul asta trebuie pus la punct rau... ignora-l in continuare, nu ii spune nimic, nu te uita la el, incearca sa nu ai lucruri prin preajama ta cand se afla pe acolo, inceraca sa nu fii prin preajma lui. evita-l total, chiar si cu privirea. bine asta nu inseamna ca trebuie sa iti fie frica de el. poartat-te ca si cum nu ar exista acolo. ca si cum ar fi invizibil. bafta. am avut si eu parte de idioti de astia si m-am luat la bataie cu ei, fata fiind. dar te sfatuiesc sa nu faci la fel. IGNORA-L. DOAR ATAT
incearca sa previi orice ipostaza de a te afla in preajma lui.

| Tofu explică:

Multumesc tuturor dar nu stiu cui sa ii dau funda -_-. toate raspunsurile au fost bune.