| CasaFostar a întrebat:

Cum pot vb cu o fata pe care nu o cunosc fara sa o plictisesc, dar sa ii captez antetia. si sa o cunosc fara sa o sacai etc

Dau funda!
P.S sunt o persoana timida :-(

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fi indiferent man.
Asa e cel mai bine.
Eu am ajuns la concluzia asta laughing Si mie mi-a spus o fata asta.
Incepe sa vorbesti ca si cand ea nu ar fi urmatoarea partenera. Pentru ca, chiar nu e asa.
Si o sa vina ea la tine. Dar daca si ea e indiferenta)) atunci tu trebuie sa mai inaintezi putin.

| Morrígu a răspuns (pentru DoarBogdan):

Indiferența atrage abia după ce se acordă atenția. Nu câștigi nimic dacă ești indiferent de la început. Pentru început îi dai atenție; dacă vrei atenția ei o ignori brusc. E psihologie inversă și funcționează.

| Morrígu a răspuns:

Caută ceva ce aveți în comun și vorbiți despre lucrul ăla. Dacă răspunde pozitiv și adică se implică în conversație, continuă și pe parcurs descoperă și ce alte lucruri aveți în comun. O poți întreba despre ea, vorbește mai puțin despre tine și dă-i atenție, fetelor le place să vorbească despre ele (e o concluzie generală, asta nu înseamnă că nu sunt și fete cărora nu le place). Dacă nu pare interesată de subiect, întrerupe brusc conversația și așteaptă să te caute ea.
Dacă nu te caută, mergi mai departe, se mai întâmplă.

| milkie a răspuns:

Intereseaza-te de ceea ce ii place ei. Vorbeste cu ea la fel cum ai vorbi cu un baiat.
Stii ce, nu.
Decat fii politicos.