| funkypanda a întrebat:

Cum poti deveni cel mai bun prieten al cuiva? Cum sa il faci sa aiba incredere? chiar daca pana acum a intalnit doar oameni idioti si de aceea si-a pierdut speranta ca va mai intalni opusul. happy

4 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

În primul rând să-i arăți că ești sincer, că nu urmărești altceva decât prietenia, să-i dai atenție chiar dacă ești ocupat cu altceva, să-l asculți, să găsiți și să împărtășiți lucruri care vă plac amândurora etc. dar în special să renunți la orgoliu.

| funkypanda explică (pentru WhatheWow):

Da ai mare dreptate, sunt sincer si chiar indeplinesc conditile spuse de tine.dar cum sa il fac sa nu se fereasca de mine.pentru ca nu ma cunoaste de foarte mult timp insa chiar ai vreau binele.

| greece12 a răspuns (pentru funkypanda):

Daca indeplinesti conditiile astea, atunci, invata sa-l asculti fara sa-l intrerupi si nu-i pune intrebari, lasa-l sa-ti spuna numai ce vrea, atunci cand vrea.
Increderea e foarte greu de castigat.

| WhatheWow a răspuns (pentru funkypanda):

Bănuiesc, din cele spuse de tine, că nu are prieteni și cred că nici nu prea iasă " în lume ". Găsește o cale prin care să-l scoți din casă, ceva ce-i stârnește interesul și poate că încet-încet poți să-i câștigi încrederea și implicit prietenia.