| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti deveni geniu? Sa nu va aud cu :"Nimeni nu devine geniu.Cu aceasta capacitate te nasti."
Nimeni nu se naste geniu, ci devine pe parcurs...dar cum? Trebuie sa studieze un anumit timp sau...ce?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba spre infromatia ta te nasti geniu. Ca iti antrenezi creierul e alta treaba, dar trebuie sa ai ce antrena... crezi ca marile genii ale omenirii au invatat de au rupt pamantul? Nu majoritatea abandonau scoala si mai erau si repetenti dar avea acea stralucire cu care s au nascut

| FeliciaAndreea1 a răspuns (pentru suntserios):

Ba,nu mai spune! Iesi la alta intrebare daca nu ai ce face! Ai o gramatica foarte "culta"

| FeliciaAndreea1 a răspuns (pentru suntserios):

Spre informatia ta, raspunsul tau e gresit!

| suntserios a răspuns (pentru FeliciaAndreea1):

Si ti a luat 2 luni sa te informezi?

| TOOL a răspuns:

Uita-te la filmul : If i had known I was a genius, si dupa ce urmaresti acest film o sa-ti dai seama ca unii oameni sunt mai norocosi ca altii.

| BlacK_8915 a răspuns:

Pentru a devenii geniu trebuie sa inveti apuca-te si invata la ceva foarte bine si o sa devii geniu (peste colegii tai sigur)

Multa bafta, PACE!

| mcris8 a răspuns:

Creierul este o parte a corpului ale carui performante de utilizare pot fi imbunatatite cu un antrenament specific; ai nevoie de un bagaj genetic predispus acestui antrenament, pe scurt trebuie sa ai predecesori care au fost nevoiti sa foloseasca inteligenta pentru multa vreme, sau sa fii tu pusa in sitatii limita. Dusmanii inteligentei : comoditatea si presupunerea. Vrei experiente si cunostinte verifica totul practic indiferent prin ce riscuri treci, indiferent de mijloace- "Follow the white rabbit" - daca nu ai inteles 98% d1n m35aju1 45t4 6ucur4-t3 c4 9o71 c1t1, 3571 5uf1c13n7 d3 noroco454 c4 4v3m aceasta conversatie happy