| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți să descoperi că cineva nu este pentru tine, la timp?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cred ca se poate! daca s-ar putea multa durere si suferinta ar disparea din aceasta lume...

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru lpavel):

Se poate și este așa de simplu.Acceptați în viața voastră exact persoana care are cât mai multe în comun cu tine și același scop în viață.

| lpavel a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Asta nu e de ajuns! poate acea persoana e isterica, are niste vicii dubioase, sau poate ma alege doar sa nu ramana singura apoi imi face viata un calvar etc. Acum ai cazut din copac, este? laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru lpavel):

Poate tu ai ieșit tocmai acum din peșteră laughing fiindcă observ că nu știi să citești.Păi dacă tu personal NU fumezi,nu te droghezi,nu consumi alcool,nu ai un limbaj cu injurii, nu ești agresiv, nu joci la jocuri de noroc, nu ai tatuaje, atunci de ce accepți în viața ta o persoană care e total opusul tău? Așa că dacă nu te duce mintea să porți o conversație căci astfel poți cunoaște cu cine ai de-a face rămâi singur și astfel nu faci rău nimănui.

| lpavel a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Si de unde stii ca acea persoana e exact asa cum se arata? nimeni, sau aproape nimeni, sa nu generalizez totusi ca mai exista si exceptii, nu-si arata adevarata fata la inceput decat atunci cand focul iubirii a trecut! Iar ai cazut din copac... laughing dar de data asta tu ai vrut sa cazi laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru lpavel):

Dacă nu te descurci și ai nevoie de ajutor când ieși la vreo întâlnire cheamă-mă rolling on the floor laughing pentru tine cobor din copac laughing

| Celdrept a răspuns:

Tu oricum ești o victima,stai departe de relații,fa mai bine bani, cariera. Ești vulnerabila, nu ai fler, nu știi să citești omul, e mai bine sa stai rezervata o perioada.