| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum poti sa-ti castigi increderea in cineva dupa ce ai pierdut-o?

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încredere deplină nu va mai avea niciodată, fiindcă o urmă de îndoială va exista întotdeauna.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu poţi

| Florentina9210 a răspuns:

Eu o data ce o pierd, pierduta ramane.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu prea poti...

| August99 a răspuns:

Nimeni nu stie concret

| DarthRevan a răspuns:

Simplu,mai intai ai tu incredere in tine si te concentrezi pe tine la inceput dupa vezi ce se intampla.

| Juviia a răspuns:

Eu una nu o mai pot castiga.

Răspuns utilizator avertizat
| Claudiu1905 a răspuns:

De ce sa aiba cineva incredere in tine daca esti om iar firea umana e schimbatoare, e tocmai bine, asa si trebuie, persoana a fost pusa in tema

| ălkjmhgf a răspuns:

Încrederea este atât de greu de construit și totuși atât de ușor de pierdut. Aceasta se costruiește în timp și se bazează pe fapte care să îi inspire celuilalt siguranţă și sprijin. Uneori reconstruirea ei poate pare imposibilă, dar nu întotdeauna e așa. Doar persoana care te-a dezamăgit te poate face s-o recapeți. Tu trebuie doar să ierți și să ai răbdare să vezi o schimbare, o părere de rău și încercări din partea omului ce te-a dezamăgit, să vezi și să simți că face lucruri pentru a repara ce a stricat. Poate dura mult toată această revenire la sentimentele anterioare, dar dacă persoana respectivă merită, atunci merită și să aștepți.