| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti starni invidia altor persoane? Ce anume va face pe voi invidiosi?

P.S. Nu dati raspunsuri de genul "nu am de ce sa fiu invidios pe nimeni pe de planeta asta". Raspundeti doar on-topic. Thx

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Am renunțat la individie acum o bună perioadă de timp. Nu o zic doar de dragul de a o spune.
Am trecut prin momente dificile, care mi-au reorientat viziunea asupra ceea ce contează cu adevărat.
Din câte am observat, oamenii sunt animați de invidie. Desigur că nu vor recunoaște.
Trebuie doar să-ti meargă bine, și este suficient să stârnești anumite sentimente negative în interiorul acestora.
De regulă oamenii invidioși sunt cei instabili din punct de vedere mental. In mare parte, categoria care se raportează la chestiuni materiale. Cei care consideră faptul că partea materială reprezintă totul.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Adevarat, unii nu vor recunoaste niciodata.
Am pus intrebarea ca sa vad cat de sinceri sunt oamenii btw laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Individia se naște din complexele de inferioritate.
In general, oamenii încearcă să mascheze minusurile cu care se confruntă. Un fel de a ascunde gunoiul sub preș. Nu se observă, dar incă se află acolo.

23 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am o viata buna incat nu am de ce sa fiu invidios, ba chiar ii felicit pe cei care sunt mai reusiti, fiecare cu viata lui.

| Drimmero a răspuns:

Invidia e mentalitatea inferiorilor si a saracilor de duh, daca ai ambitie poate nu ajungi ca altii, dar macar arati de ce esti in stare, cea mai mare satisfactie e atunci cand evoluezi, cand pleci de la 0 si constant urci tot mai mult. Ai editat rapid intrebarea,, sa stii ca sunt oameni care nu simt invidie, cred ca m-as simti invidios daca altii sunt mai sanatosi decat mine, cred ca doar acolo as putea simti invidie, in rest...mi se rupe.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu am intrebat ce parere ai despre invidie, am intrebat ce anume te face invidios. Daca raspunsul este "nimic", atunci nu ai de ce sa dai raspuns la aceasta intrebare. happy
Nu mai raspundeti off topic, valabil pentru toata lumea!

| Celcestietot a răspuns:

Nimic nu mă face invidios, nu are de ce.

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa, sa modifici intrebarea, trollule.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu sunt troll. Am imbunatatit intrebarea, atata tot. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tine ce te face invidioasa?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nimic, nu am de ce sa fiu invidioasa pe nimeni.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

„Mor de ras cand ii vad pe astia ca se bat cu pumnul in piept ca ei "NU AU DE CE" sa fie invidiosi... "

Adică mori de râs când intri in contact cu persoana ta sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

"Nimic nu mă face invidios, nu are de ce."
"Am o viata buna incat nu am de ce sa fiu invidios"

Eu stiu cine sunt, am raspuns sincer ca nu am de ce sa fiu invidioasa pe altii.
Dar se pare ca doar eu si Kajun am fost sinceri. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*si harmonoyoftheSKY

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu: Adevarat. Multi sunt invidiosi dar putini recunosc. Mor de ras cand ii vad pe astia ca se bat cu pumnul in piept ca ei "nu au de ce" sa fie invidiosi...ca si cum ei sunt mai presus de toata lumea rolling on the floor
Tot tu: Nimic, nu am de ce sa fiu invidioasa pe nimeni.

Vrei să te joci cu mintea noastră tu.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Eu sunt eu, ei sunt ei. Nu e acelasi lucru.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Mna, cum zici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cocalareala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt invidioasa pe indieni ce frumosi sunt de natura lor, ce familiii au, ce bogati sunt in adevaratele averii ale vietii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apreciez sinceritatea!

Cu cât încerci să o faci mai mult cu atât o să îţi iasă mai puţin. Se poate doar natural şi e nevoie ca persoana căreia vrei să îi stârneşti invidia să fie "educată" în maniera asta. De exemplu eu nu am avut niciodată în jurul meu, pe parcursul educaţiei mele până în prezent, persoane care să manifeste sentimentul ăsta "invidie" şi pot spune că nici măcar nu ştiu să îl simt. Nu am simţit niciodată că vreau ceva ce are altul, mi se pare un sentiment care nu înobilează pe nimeni, nu aduce cinste. În general e nevoie ca persoana respectivă să fi avut în jurul lor persoane cu multe frustrări şi cu lipsă de încredere în sine (în copilărie/adolescenţă) pentru a putea fi "invidioşi", părerea mea.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Raspunsul este ca te dai fata, cand de fapt esti baiat.

| Kajun a răspuns:

Hai să fim serioși că toți suntem invidioși pe oamenii care au vile și mașini de lux, mai ales pe Jeff Bezos.

| anonim_4396 explică (pentru Kajun):

Adevarat. Multi sunt invidiosi dar putini recunosc. Mor de ras cand ii vad pe astia ca se bat cu pumnul in piept ca ei "nu au de ce" sa fie invidiosi... ca si cum ei sunt mai presus de toata lumea rolling on the floor
Apreciez sinceritatea ta.