| YoonaTripleS a întrebat:

Cam de vreo 3 zile, simt o înțepătura și o senzație de arsura pe degetul mijlociu de la mana dreapta! Ma incomodează foarte tare. Voi ce părere aveți? Și cum pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Mergi la medicul de familie sau un dermatolog

3 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Poate ti-a intrat ceva in deget, o aschie sau ceva. Uita-te atent si scoate-o

| Andreea1626 a răspuns:

Exact asa patesc eu la degetul de la picior, pe mine ma ajuta tinctura mentolata din farmacii, e in jur de 4 lei un flacon de 100ml

| AdrianSimy a răspuns:

Du-te la doctor, el stie cum se procedeaza. Multumesc!